Pomysłowy prezent dla dziecka na święta

zabawki dla dzieci

Zbliżające się święta to doskonała okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie i chwili odpoczynku. Każdego roku przygotowania idą pełną parą, zarówno w kuchni, jak i w całej przestrzeni domowej, która zaczyna lśnić radosnym blaskiem kolorowych światełek. Tym zmaganiom towarzyszy uporczywa myśl, która nawraca jak bumerang: jaki prezent w tym roku zachwyci najmłodszych członków rodziny?

Kreatywnie

Każdy maluch jest inny, ma wyrazistą osobowość i ulubione zajęcia. Jeśli dziecko wykazuje zdolności w tworzeniu kreatywnych przedmiotów, warto podarować mu prezent, który pozwoli rozwinąć jego umiejętności w formie zabawy. Zbyt silny nacisk ze strony najbliższych może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego. Z tego właśnie względu najlepiej zdecydować się na podarunek, który w subtelny sposób rozwinie dziecięcą wyobraźnię.

Ciekawym prezentem będzie książka do origami, która zawiera gotowe karty z odpowiednimi wzorami. Równie dobrze sprawdzi się zestaw DIY do samodzielnego tworzenia kartek, komplet drutów wraz z włóczką czy maszyna do szycia. Wielką radość sprawią dziecku obrazy malowane po numerach. Obecnie w sprzedaży coraz więcej jest tego typu przedmiotów, które znakomicie rozwijają manualne zdolności dziecka i są dostosowane do jego wieku.

Zgodnie z modnymi trendami

Okres przedświąteczny to czas, kiedy można pozwolić sobie na nieco więcej zabawy i odpowiednio zdystansować się od codziennych obowiązków. Jeśli dziecko na co dzień ma na głowie sporo nauki, cierpliwie realizuje swoje zadania i pochłonięte jest odrabianiem prac domowych, nic się nie stanie, jeśli od czasu do czasu pochłoną go zabawki z zupełnie innego świata.

W takiej sytuacji bez wahania można sprawić dziecku ulubioną grę na konsolę czy jedną z figurek Super Zings, na punkcie których oszalała cała dziecięca społeczność. Trafnym wyborem będzie też zestaw klocków, które znakomicie kształtują wyobraźnię przestrzenną i stanowią nieskończoną skarbnicę pomysłów. Maluch z pewnością ucieszy się z zabawki, która przedstawia bohatera ulubionej bajki. W modzie są także zabawki, z których można stworzyć elementy konstrukcyjne – dzieciom szczególnie przypadną do gustu kulki magnetyczne.

Edukacyjnie

Zabawki edukacyjne to świetny pomysł nie tylko dla maluszków, które dopiero zapoznają się z otaczającym je światem. Dobrym wyborem na świąteczny prezent będzie wciągająca gra logiczna lub kieszonkowy zestaw kart idealny w podróży. Edukacyjne zabawki mają tę niebywałą zaletę, że potrafią skutecznie pobudzić dziecięcy apetyt na poznawanie świata. Oprócz książek znakomicie sprawdzą się zestawy dedykowane młodym geniuszom, które fantastycznie kształtują umysł. Wykonywanie eksperymentów w domowym zaciszu przyniesie mnóstwo radości, będąc świetną bazą do poznawania dalszych tajników dziedziny fizyki czy chemii.

Poszukiwanie prezentu dla dziecka jest sporym wyzwaniem dla każdego z rodziców, jednak wnikliwa obserwacja malucha powinna szybko dać trafioną odpowiedź.

Partnerem materiału jest Neduo – figurki Super Zings dla Twojego dziecka.