Wakacje w Egipcie — dlaczego wciąż są tak popularne?

wybor wakacji

Egipt to jeden najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez turystów z Polski, a także z innych krajów już od wielu lat. Państwo to oprócz piaszczystych plaż i czystego morza oferuje również tętniące życiem metropolie, niezliczone stanowiska archeologiczne i przepiękne, wystawne hotele all inclusive. Dlaczego wakacje w Egipcie są wciąż tak bardzo popularne? Podpowiadamy.

Kiedy najlepiej jechać do Egiptu?

Wakacje w Egipcie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów ze względu na to, że jest to całoroczny kierunek, który zawsze oferuje świetną pogodę. Nawet poza sezonem, czyli od kwietnia do października, kiedy w Polsce panuje zimna, nieprzyjemna, jesienno-zimowa atmosfera, w Egipcie w ciągu dnia można spodziewać się temperatury powyżej 23 stopni. Wieczory mogą być chłodniejsze i dlatego warto wtedy włożyć do walizki odzienie z długim rękawem. Najgorętsze letnie upały mogą sięgać nawet 50 stopni na południu, dlatego o tej porze roku, lepiej wypoczywać na wybrzeżu Morza Czerwonego. Szeroką ofertę wakacji w Egipcie można znaleźć na https://www.traveligo.pl/.

Przepiękne, piaszczyste plaże i kurorty

Wybierając wakacje w Marsa Alam można liczyć na przepiękne, piaszczyste plaże, a także czyste morze. Nic więc dziwnego, że kurort ten z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, którzy chcą odkrywać podwodny świat. Rejon ten nastawiony jest na turystykę, dlatego też można znaleźć tu wiele pięknych hoteli oraz innych atrakcji. Istnieje tu też mnóstwo szkół nurkowania, w których można posiąść podstawowe umiejętności potrzebne, aby oglądnąć podwodny świat i przepiękne rafy koralowe. Dodatkowo hotele w tym kraju są na naprawdę wysokim poziomie — zarówno dotyczącym obsługi jak i wyposażenia, a ich ceny są stosunkowo niskie.

Zobacz także: https://opiniotworczy.pl/wakacje-we-wloszech-co-sprawia-ze-ten-kierunek-jest-caly-czas-popularny/

Starożytne zabytki

Wakacje w Egipcie można spędzić zarówno leniwie jak i aktywnie, a także połączyć przyjemne z pożytecznym. Z tego powodu kierunek ten chętnie wybierany jest nie tylko przez osoby, które chcą odpocząć nad morzem, ale również zobaczyć jedną z kolebek starożytnej kultury i wielowiekowe zabytki. Wśród najpopularniejszych można wymienić piramidy w Gizie, Posąg Sfinksa, czy osławioną Dolinę Królów z grobowcami faraonów.

Warto zobaczyć również Kair, czyli stolicę tego państwa, a także największe miasto w całej Afryce liczące ponad 20 milionów mieszkańców. Miłośnicy historii z kolei powinni udać się na wycieczkę do Aleksandrii, czyli miasta założonego przez Aleksandra Wielkiego, które niegdyś było jednym z najważniejszych ośrodków kultury i nauki starożytnego świata.