Ławka pod prysznic – jak wybrać najlepszą?

Ławka pod prysznic potrafi mieć naprawdę wiele zastosowań. Jak jednak dobrać ją do naszych potrzeb?

Ławka pod prysznic – bezpieczeństwo, przyjemność i pomoc dla osób z niepełnosprawnością

Ławka pod prysznic może pełnić naprawdę wiele różnych funkcji. Jest to narzędzie, które może być wykorzystywane na masę różnych sposobów. W pierwszej kolejności tego typu ławka może być po prostu podparciem na kosmetyki czy przedmioty, których potrzebujemy do kąpieli. Często jednak takie ławki są podgrzewane od wewnątrz dzięki czemu biorąc prysznic na siedząco możemy się dodatkowo ogrzać, co samo w sobie jest niezwykle przyjemne. Nie zapominajmy jednak o tym, że bardzo często ławki pod prysznic montowane są z myślą o osobach niepełnosprawnych, które nie są w stanie stać pod prysznicem. Ławka może więc im pomóc z samodzielnym umyciu się pod prysznicem, co jest ogromnym ułatwieniem życia. Tego typu ławka może również bez problemu robić na przykład za podgrzewane leżanki spa. Jednym słowem – dość prosta konstrukcja posiada naprawdę ogromną liczbę zastosowań.

Ławka pod prysznic – jak powinna być ona wykonana?

By ławka pod prysznic pasowała do ogólnego wystroju wnętrza, powinna ona być robiona na zamówienie, najlepiej w tym samym momencie, kiedy tworzona jest reszta łazienki. Dzięki temu fasony, które zostaną umieszczone na ławce, będą mądrze przechodzić w resztę ściany czy podłogi. Pomoże to oczywiście zachować spójność całego wnętrza. Jeśli jednak chodzi wyłącznie o ławkę dla osób niepełnosprawnych, takiego problemu nie ma – musimy tylko zadbać o to, by mogła ona utrzymać osobę z niej korzystającą, umożliwiała podtrzymywanie się (na przykład zamontowane z boku rączki), a także aby była stabilna nawet na mokrym podłożu.

Ławka pod prysznic – jak ją zamówić?

W Internecie bez problemu będziemy w stanie znaleźć wiele ławek pod prysznic dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli zaś potrzebujemy innego typu ławki, konieczne będzie znalezienie producenta armatury łazienkowej, który na zamówienie stworzy nam taką konstrukcję.