Trwałe folie termoizolacyjne

Folie termoizolacyjne

Folie termoizolacyjne są najlepszą alternatywą dla wełny mineralnej. Świetnie sprawdza się na poddaszach oraz pod ogrzewanie podłogowe. Pozwala ona utrzymać odpowiednią temperaturę w budynku. Folia jest lekka i nie pyli, co jest jej dodatkowym atutem, ponieważ nie powoduje alergii i swędzenia skóry.

Przeznaczeniem folii termoizolacyjnej jest, jak sama nazwa wskazuje izolacja. Jest lekka i łatwo dopasowuje się do układanej powierzchni. Układanie folii nie wymaga specjalnych narzędzi, więc ocieplenie bez problemu można wykonać samodzielnie. Produkt dostępny jest w poręcznych rolkach.

Zastosowanie

Zastosowanie folii termoizolacyjnej jest bardzo szerokie, ale najczęściej wykorzystuje się ją do izolacji cieplnej poddasza. Nazywana jest również matą izolacyjną z folią aluminiową. Świetnie sprawdzi się również jako izolacja podłogi przy ogrzewaniu podłogowym. Folie termoizolacyjne mają za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.

Na rynku dostępne są również specjalne folie, chroniące garaże przed utratą ciepła. Składa się ona z dwóch wewnętrznych warstw poliestrowej folii metalizowanej oraz warstwy bąbelkowej. Zapewnia to skuteczne działanie termo-refleksyjne. Nadaje się do każdego rodzaju drzwi garażowych i jest antyalergiczna. Montaż jest niezwykle prosty i można go wykonać samodzielnie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje folii i bez trudu można znaleźć taką, która spełni nasze wymagania. Wybór jest uzależniony głównie od jej przeznaczenia i tego, co dokładnie będziemy izolować.

Zasady działania folii termoizolacyjnej

Podstawową zasadą, jaką mają spełniać folie termoizolacyjne, jest odbicie emitowanej energii cieplnej, czyli termoizolacja refleksyjna. Folie pozwalają osiągnąć aż 30% oszczędności podczas ogrzewania lub chłodzenia. Obijają one od swojej powierzchni nawet 92% promieniowania cieplnego. Jest to bardzo szczelna izolacja cechująca się dużą odpornością na warunki użytkowania. To niezbędna izolacja, bez której nie uda się utrzymać optymalnej temperatury.
Folia termoizolacyjna ma nie dopuścić do uciekania ciepła zimą, a latem ma chronić budynek przed nagrzaniem. Tego typu izolacja gwarantuje także niższe rachunki za ogrzewanie oraz zwiększa żywotność dachu. Warto pamiętać, że najwięcej ciepła ucieka właśnie przez dach, dlatego tak ważna jest jego odpowiednia izolacja. To właśnie odpowiednia folia izolacyjna jest najlepszym materiałem do zapewnienia ciepła.

Jaki jest koszt folii termoizolacyjnej?

Może się wydawać, że jest to produkt bardzo drogi, ale nic bardziej mylnego. Ceny są porównywalne z tradycyjnymi materiałami termoizolacyjnymi. Cena jest oczywiście uzależniona od parametrów, jednak nadal pozostaje bardzo przystępna. Zakup folii termoizolacyjnej to inwestycja na całe lata, dlatego warto wybierać produkty najwyższej jakości. Dobra izolacja z całą pewnością zwróci się w niedalekiej przyszłości.

Partnerem materiału jest Onduline – najlepsze folie termoizolacyjne.