Narożnik do salonu – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

naroznik do salonu

Narożniki to jedne z najczęściej kupowanych mebli wypoczynkowych do salonów. Gdy również zastanawiasz się nad kupnem tego typu mebla, sprawdź, na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Style narożników do salonu

Meble jak narożniki można zakupić w wielu wariantach wzorniczych. Jako że najczęściej narożnik stanowi główny element aranżacji wnętrza, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego wygląd.

Obecnie bardzo popularne są narożniki nowoczesne, które mają bardzo prostą konstrukcję bez zbędnych ozdobników. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylach współczesnym, loft czy skandynawskim.

Można także zdecydować się na narożnik, który ma tradycyjny wygląd, na przykład wykończony jest efektownym pikowaniem lub drewnianymi detalami. Takie modele świetnie pasują do aranżacji w stylu glamour, tradycyjnych, ale też loftowych.

Narożnik do salonu – mały czy duży?

Wybierając narożnik do salonu, na szczególną uwagę zasługują jego wymiary, ponieważ to one będą decydowały zarówno o komforcie jego użytkowania, jak i o możliwości zastosowania go we wnętrzu.

Do małych salonów popularnym zakupem jest mały narożnik z funkcją spania, który pozwala na rozłożenie go do wymiarów dwuosobowego łóżka. Takie narożniki świetnie nadają się też do kawalerek, gdzie nie ma osobnej sypialni.

Większe narożniki są natomiast najlepszym wyborem do dużych pokojów, gdzie mogą zapewnić wysoki komfort dla całej rodziny.

Funkcja spania w narożniku – warto czy nie?

Narożnik wyposażony w funkcję spania jest w stanie przemienić się w łóżko. Wystarczy tylko kilka ruchów, aby rozłożyć go i wygodnie się wyspać. Wewnątrz narożnika umieszcza się także skrzynię służącą do łatwego przechowywania pościeli.

Wyposażony w funkcję spania narożnik to dobry zakup, jednak musimy pamiętać o tym, że warto zwrócić szczególną uwagę nas sposób jego rozkładania oraz na jakość wykonania. Tańsze narożniki mogą nie zapewniać pełnego komfortu snu.

Modne materiały obiciowe na narożniki

Producenci oferują swoje meble wypoczynkowe w wielu wariantach pod kątem zastosowanych materiałów obiciowych. Do wyboru są tkaniny różnych typów, skóra ekologiczna, naturalna w wielu kolorach.

Warto zdecydować się na narożnik, który wykończony jest materiałem wpisującym się w aranżację wnętrza. Dziś bardzo chętnie kupowane są narożniki welurowe – aksamitne, ale również popularne są narożniki z tkaniny z płóciennym splotem.

Wielu producentów pozwala na wybór materiału obiciowego z wzornika, dlatego można dopasować go specjalnie do swoich potrzeb.