Trendy 2019, czyli najlepsze obrazy do różnych wnętrz

Każda osoba posiadająca własny kąt, bez względu na to, czy jest to dom, mieszkanie czy pokój, staje przed pytaniem, jak go udekorować. Idealnym sposobem na nadanie pomieszczeniu charakteru jest odpowiedni obraz. W zależności od tego, jakie obrazy zawisną na ścianie, dany pokój może wyglądać zupełnie inaczej. Co więcej, obrazy to odzwierciedlenie duszy właściciela pomieszczenia. Jakie są najnowsze trendy 2019, jeśli chodzi o obrazy? Poniżej cała lista interesujących inspiracji. W tworzeniu listy pomagała nam Anna Wicher ze sklepu internetowego Foteks, oferującego obrazy na wymiar.

Egzotyczne kwiaty

Obraz przedstawiający egzotyczne kwiaty rozweseli niejedno pomieszczenie. Ponadto w połączeniu z klasycznym angielskim wystrojem i innymi egzotycznymi ozdobami, może nadać pomieszczeniu kolonialny charakter.

Abstrakcja

Dekoracja to ogromne wyzwania, zwłaszcza jeżeli chodzi o minimalistyczne i nowoczesne wnętrza. W takich wnętrzach idealnie sprawdzą się obrazy abstrakcyjne. Wybór jest ogromny i bez trudu można wybrać odpowiedni kolor.

Obrazy przedstawiające molo, most i otwarte przestrzenie

Są to obrazy, które świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Zawieszenie takiego obrazu to trik, który optycznie powiększy każdy pokój.

Vintage, czyli w stylu dawny lat

Obrazy vintage (takie jak tu) są nawiązaniem do historii, dawnych stylów i trendów panujących przed laty. Taki typ obrazu sprawdzi się także jako element łączący wystrój współczesny ze stylem z minionych epok.

Proste, geometryczne wzory

Obrazy prezentujące geometryczne wzory lub minimalistyczne obrysy przedmiotów sprawdzą się w każdy pomieszczeniu. W tym przypadku warto postawić na intensywne barwy.

Nowoczesne miasto

Obrazy prezentujące nowoczesne miasta to idealne rozwiązanie dla przestrzeni utrzymanych w stylu industrialnym, nowoczesnym oraz loftowym.

Obrazy 3D

Obrazy przygotowane w technice 3D do złudzenia przypominają prawdziwą przestrzeń. Dzięki temu powiększają pomieszczenie oraz dodają mu głębi, są jakby kolejnym „oknem” w danym pomieszczeniu.

Czarno-białe obrazy

Czerń i biel to kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Obrazy utrzymane w tej kolorystyce sprawiają, że wnętrze jest bardziej subtelne i stonowane. Taki dodatek dodaje mu klasy, choć ożywić go można jednym elementem w kontrastowy kolorze.

Akwarele

Obrazy przypominające te malowane akwarelami to subtelny i piękny dodatek do pomieszczenia. Świetnie sprawdzi się w romantycznych, prowansalskich wnętrzach.

Duże kwiaty

Motyw dużych kwiatów doskonale sprawdzi się w formie pojedynczego obrazu, jak i całego zestawu. Kolorystykę kwiatów można dopasować do mebli i pozostałych elementów aranżacji pomieszczenia.