Testy Gallupa – czym właściwie są i jakich informacji dostarczają?

Testy Gallupa są wykorzystywane m.in. przez rozwijające się przedsiębiorstwa. Mają za zadanie wykryć naturalne talenty poszczególnych pracowników. Dzięki temu pracodawcy dowiadują się, czy dana osoba okaże się dobrym przywódcą, motywatorem, czy też może ma jeszcze inne ukryte umiejętności, które warto w nim uzewnętrznić. Na wykonanie testów często decydują się zwykłe osoby, aby poznać swoje talenty i odnaleźć właściwą ścieżkę zawodową lub edukacyjną.

Testy Gallupa – czym właściwie są?

Bardzo często testy Gallupa są mylone z poznawaniem swoim mocnych stron. Oczywiście jedno z drugim ma wiele wspólnego, ale dzięki wspomnianym wyżej testom zainteresowani mogą rozwijać swoje talenty, a dopiero to doprowadzi ich do wypracowania pewnych zdolności. W talent należy zainwestować sporo czasu oraz zaangażowania, tak aby osoba mogła się rozwijać i dysponowała wieloma mocnymi stronami. Jest to pozytywnie odbierane zwłaszcza wśród poważnie podchodzących do procesu rekrutacyjnego pracodawców.

Testy Gallupa – jak to wygląda w praktyce?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak właściwie wyglądają testy Gallupa od podszewki. Nie jest to zbyt skomplikowane, ponieważ osoby wykonujące takie testy mają styczność z rozmaitymi stwierdzeniami (jest ich kilkaset). Wybiera się spośród nich te najbardziej trafne. Co istotniejsze ostateczna decyzja jest podejmowana w bardzo krótkim czasie (jedynie 20 sekund). Wszystko ma się opierać na naturalności i pierwszej myśli.

Testy Gallupa pozwalają:

  • poznać naturalne predyspozycje testowanych osób,
  • zbadać naturalne talenty, a nie umiejętności i kompetencje.

Test nie zawiera w sobie pytań o wiedzę czy też dotychczasowe doświadczenia zawodowe i edukację. Dzięki niemu można poznać samego siebie i dowiedzieć się na jakich predyspozycjach bazować przy szukaniu pracy czy też uczelni. W ten sposób uniknie się w przyszłości przykrych rozczarowań.

Kiedy warto zdecydować się na test Gallupa i jakie talenty można poznać?

Testy Gallupa są wskazane przede wszystkim wtedy, gdy osobom brakuje pewności siebie i nie wiedzą w czym konkretnie są dobre. Ponadto pomagają niezadowolonym z dotychczasowej pracy pracownikom. Są prostą ścieżką do odnalezienia właściwego powołania. Mogą poskutkować tym, iż zainteresowani poszukają dla siebie ciekawszego i dostosowanego do własnych predyspozycji zajęcia.

Na test warto zdecydować się również wtedy, gdy ktoś myśli o wystartowaniu z własnym biznesem. Znalezienie odpowiedniej branży wcale nie jest łatwe, a poznanie naturalnych talentów może być dużym ułatwieniem. To atrakcyjna propozycja dla osób kończących studia i chcących podjąć pracę zarobkową.

Testy umożliwiają na wykrycie takich talentów, jak: analityk, dowodzenie, komunikatywność, elastyczność, rywalizacja, empatia, dyscyplina, rozwaga, wizjoner, odkrywczość, indywidualizacja, maksymalista czy też wiara w siebie. Jest tego naprawdę sporo i nic nie stoi na przeszkodzie, aby się na nie zapisać. Jeśli ktoś chce odmienić swoje dotychczasowe życie będzie to dla niego jedna z najlepszych dróg.