System typu jeden klucz – na czym polega i gdzie można go stosować?

system jednego klucza

Czy jednym kluczem można otwierać wiele zamków? Tak, jest to możliwe, gdy wykorzysta się system określany jako jeden klucz lub też single key albo master key. Na czym on polega? Gdzie można go wykorzystać?

Czym jest system jeden klucz?

System jeden klucz to system umożliwiający użytkownikowi dostęp do wielu różnych pomieszczeń za pomocą jednego klucza.

W systemie jeden klucz – https://euroset.pl/15-jeden-klucz użytkownik może zatem otwierać różne drzwi, ale nie musi do tego celu stosować wielu kluczy. To możliwe dzięki specjalnej konstrukcji zamków oraz kluczy, dlatego też nie ma wtedy konieczności posiadania dużego pęku kluczy do wielu zamków. Jeden klucz otwiera wszystkie zamki w danej grupie, na przykład na jednym piętrze, co znacznie ułatwia dostęp do pomieszczeń.

Gdzie wykorzystuje się jeden klucz do wszystkich zamków?

Jeden klucz do wszystkich zamków może być wykorzystywany w różnych budynkach, gdzie konieczne jest otwieranie wielu zamków. Do takich budynków zaliczane są między innymi:

  • Obiekty użyteczności publicznej, takie jak hotele, hostele, pensjonaty, centra handlowe czy szpitale.
  • Budynki biurowe i korporacyjne.
  • Obiekty mieszkalne, takie jak wielorodzinne budynki mieszkalne czy osiedla domków jednorodzinnych.
  • Obiekty sportowe, takie jak hale sportowe, boiska czy baseny, aqua parki.
  • Obiekty przemysłowe, takie jak magazyny, zakłady produkcyjne, zakłady przemysłowe, elektrownie.

Wobec tego system wykorzystujący jeden klucz do wszystkich zamków ma bardzo rozległe zastosowanie i można wykorzystać go w różnych budynkach, nie tylko tych o dużej powierzchni i wielu drzwiach, ale też w budynkach mieszkalnych.

Gdzie można kupić jeden klucz do wszystkich zamków?

Klucze do wszystkich zamków są dostępne w specjalistycznych sklepach z zamkami i kluczami, które nazywane są także sklepami ślusarskimi. Obecnie można też kupować je w sklepach internetowych.

Można je również zamówić u producentów i dystrybutorów zamków oraz u specjalistycznych firm zajmujących się montażem i serwisem zamków.

W celu zakupu takiego klucza należy wybrać konkretny rodzaj zamków, do których ma on być stosowany, a także określić ewentualne dodatkowe wymagania, takie jak odporność na włamanie.

Cena systemu wykorzystującego jeden klucz do wszystkich zamków może się różnić w zależności od jego jakości, rodzaju i liczby zamków, do których ma być stosowany, a także dodatkowych funkcjonalności.

Warto zapoznać się z dostępnymi ofertami już teraz online, aby wybrać najlepszy rodzaj systemu przeznaczonego do łatwego otwierania i zamykania wielu drzwi jednym kluczem.