Stomatolog prywatnie – kiedy warto się do niego udać?

dentysta

Osoby z opłaconą składką zdrowotną mogą skorzystać z usług stomatologicznych bez opłat w ramach NFZ. Niestety, na taką opcję decyduje się mniejszość pacjentów. Dlaczego? Przemawia za tym głównie szeroki zakres usług gabinetów prywatnych oraz lepsze narzędzia i materiały, które są w nich używane. Kiedy warto iść do stomatologa prywatnie?

Próchnica zębów – prywatny dentysta wykona estetyczne i trwałe plomby

Do plombowania zębów stosowane są różne rodzaje materiałów. Te refundowane przez NFZ są niestety niezbyt dobrej jakości i dodatkowo mogą nie wyglądać dobrze. Fundusz refunduje bowiem plomby chemoutwardzalne oraz ciemne plomby amalgamatowe.

W gabinetach prywatnych stomatologów można wykonać nowoczesne plomby utwardzane światłem, które nie tylko są bardzo trwałe, ale również doskonale imitują szkliwo zębów.

Endodoncja – kompleksowe leczenie kanałowe w prywatnym gabinecie

Pacjenci, u których doszło do poważnej próchnicy lub innych dolegliwości wymagających leczenia kanałowego, na NFZ mogą skorzystać wyłącznie z ograniczonej pomocy w tym zakresie. Dentysta może wtedy wyleczyć jedynie zęby od 3 do 3, natomiast pozostałe może tylko wyrwać.

Znacznie szersza gama usług czeka w gabinetach prywatnych, na przykład może wykonać je stomatolog Tarnowskie Góry – https://www.wa-dental.pl/dentysta-tarnowskie-gory Wówczas leczenie kanałowe dotyczy wszystkich zębów, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i narzędzi jak endometry, mikroskopy wyróżnia się ono wysoką skutecznością.

Protezy zębowe – najszerszy wybór w prywatnym gabinecie

Pacjenci, którzy mają wskazania do noszenia protez zębowych, mogą wykonać na NFZ jedynie najtańsze i mało komfortowe protezy akrylowe.

Większy wybór protez zębowych dotyczy prywatnych gabinetów stomatologicznych, gdzie można skorzystać zarówno z protez stałych, jak i ruchomych. Są to między innymi koronki zębowe, mostki stomatologiczne, licówki kompozytowe i porcelanowe, protezy ruchome szkieletowe, które są wygodniejsze i estetyczniejsze.

Implantologia – implant zęba jedynie u prywatnego stomatologa

Nowoczesna dziedzina stomatologii jak implantologia jest dostępna jedynie w gabinetach prywatnych. Dzięki niej można cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem na lata.

Implanty stomatologiczne mogą być wykorzystane zarówno w przypadku pojedynczych braków zębowych, jak i wtedy, gdy są one znacznie większe, na przykład u pacjentów z bezzębiem.

Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów w prywatnym gabinecie

Gdy chcesz wybielić zęby, taki zabieg dostępny jest jedynie w gabinecie prywatnego stomatologa, ponieważ NFZ nie refunduje zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

W gabinetach prywatnych można skorzystać z wybielania zębów różnymi metodami jak wybielanie nakładowe oraz wybielanie lampami. Dają szybkie i widoczne efekty dla maksymalnego zadowolenia z wyglądu uśmiechu.