Ruszamy nad morze! Podróżuj komfortowo, wybierając połączenie Warszawa – Kołobrzeg!

połączenie Warszawa - Kołobrzeg

Kołobrzeg jest miastem uzdrowiskowym, które w sezonie przeżywa prawdziwe oblężenie turystyczne. Malownicze otoczenie, szerokie i piaszczyste plaże oraz lecznicze solanki to tylko kilka z powodów, dla których wybierają się tutaj zarówno turyści z Polski, jak i z zagranicy. Duża ilość wydarzeń kulturalnych i eventów na świeżym powietrzu gwarantuje, że w Kołobrzegu nie będziemy się nudzić. Zadowoleni będą także najmłodsi, ponieważ miasto zadbało o szereg atrakcji dla dzieci.

Ahoj przygodo!

Klimat Kołobrzegu jest naprawdę niepowtarzalny, dlatego warto zajrzeć do miasta o różnych porach roku. Nadbrzeżny port, ogólnodostępne źródło solankowe i wspaniałe wybrzeże to tylko kilka z zalet tej części Bałtyku. Nie brakuje tu parków i terenów zielonych, w sam raz na rodzinne wycieczki rowerowe oraz popołudniowe spacery. Do tego średniowieczne zabytki, które przyciągają miłośników starodawnej architektury – w Kołobrzegu jest wszystko, czego dusza zapragnie.

Gdzie udać się z dziećmi?

Planując zwiedzanie Kołobrzegu, nie możemy zapominać o najmłodszych. Zadbajmy o to, aby dzieci aktywnie spędziły czas i skorzystały z lokalnych atrakcji. Tych nie brakuje – w Kołobrzegu możemy liczyć na całą gamę parków rozrywki i sportu.

  • Aquapark Millenium – miejsce, w którym wszystkich poniesie wodne szaleństwo. Kompleks znajduje się w centrum miasta i mieszczą się w nim baseny rekreacyjne oraz basen sportowy. Można tu skorzystać z gejzerów, hydromasaży czy biczy wodnych. Gwarantujemy, że szaleństwo na zjeżdżalniach udzieli się nie tylko dzieciom!
  • Latarnia morska – prawdziwa gratka dla najmłodszych. Wspólna wyprawa do latarni morskiej to znakomity pomysł na popołudniową wycieczkę. Po wdrapaniu się na 180 stopni będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki na najbliższą okolicę.
  • Parki linowy Gibon – jeden z największych parków linowych w Polsce i Europie, w którym znajduje się aż 9 tras standardowych oraz 2 trasy szkoleniowe. Każda z nich ma inny poziom trudności oraz ilość przeszkód. Prawdziwa gratką dla najmłodszych będzie możliwość przejechania się gokartem po linie.
  • Park Miniatur i Kolejek – położony w malowniczym parku. Można tu obejrzeć miniaturowe budowle polskiego wybrzeża oraz repliki pociągów, wagonów i parowozów. Mali odkrywcy będą mogli usłyszeć legendy dotyczące miejsc związanych z tą częścią kraju oraz przejechać się miniaturową kolejką lub pobawić się w strefie do zabawy.
  • Tenis Park – kompleks kortów tenisowych w części Nadmorskiego parku Uzdrowiskowego im. Stefana Żeromskiego szczyci się ponad 100 letnią tradycją. Organizowana jest tutaj tenisowa szkółka dla najmłodszych, która cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców oraz dzieci. Warto się także wybrać na zawody w różnych kategoriach, które są tutaj regularnie organizowane.

Wsiądź do pociągu…

Wbrew pozorom podróż to niezwykle ważna część naszych wakacji. Męcząca i długa droga w niekomfortowych warunkach skutecznie może popsuć nasz nastrój oraz negatywnie odbić się na wrażeniach z wyjazdu. Aby mieć pewność, że nasza podróż na wakacje z dziećmi przebiegnie w przyjemnych warunkach, należy już wcześniej odpowiednio ją zaplanować. Dzięki licznym połączeniom kolejowym Warszawa – Kołobrzeg od PKP Intercity podróż nad morze będzie prawdziwą przyjemnością. Wygodne miejsca, komfortowe warunki i odpowiednia przestrzeń dla całej rodziny sprawią, że na miejsce dotrzemy wypoczęci. W końcu, czy może być lepszy sposób na spędzanie podróży niż wspólne czytanie bajek, oglądanie filmów i wpatrywanie się w obraz za oknem?

Wystarczy odwiedzić stronę internetową PKP Intercity i zarezerwować bilet na dowolne połączenie Warszawa – Kołobrzeg. Przewoźnik oferuje nam różnorodne relacje, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najbardziej optymalną godzinę podróży. Po zakupie biletów wystarczy już tylko spakować bagaże i odliczać czas do upragnionego urlopu.

Chcesz kupić bilety na połączenie kolejowe Warszawa – Kołobrzeg? Odwiedź stronę PKP Intercity i wybierz interesujący Cię termin podróż!