Rolety antywłamaniowe – zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu

rolety

Chcesz zabezpieczyć swój dom przed włamaniami? Zależy Ci na większej prywatności? W takim przypadku pomyśl o montażu rolet antywłamaniowych. Jak zbudowane są tego typu rolety? W jaki sposób można je zamontować? Jak nimi sterować? Podpowiadamy!

Budowa rolet antywłamaniowych

Rolety określane jako antywłamaniowe to rodzaj rolet okiennych zewnętrznych, które ze względu na swoją budowę wyróżniają się większą odpornością na włamania.

Przede wszystkim rolety antywłamaniowe cechują się zastosowaniem specjalnych wzmocnień oraz zabezpieczeń, które utrudniają włamania, dlatego też włamywacze bardzo często rezygnują z ich forsowania.

Poza mniejszym ryzykiem włamań rolety antywłamaniowe zapewniają także szereg dodatkowych korzyści, między innymi:

  • zapewniają intymność i prywatność

  • pozwalają na zaciemnienie lub zacienienie pomieszczeń

  • obniżają temperatury w ciągu lata

  • zapewniają dodatkową izolację zimą

Rolety antywłamaniowe – montaż

Sposób, w jaki zostaną zamontowane rolety antywłamaniowe, zależny jest przede wszystkim od etapu, na którym dokonuje się ich instalacji.

Gdy rolety mają być zamontowane w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien, wtedy mogą być one umieszczone w konstrukcji budynku i schowane, dlatego wyglądają estetycznie i są trudniejsze do uszkodzenia.

Natomiast wtedy, gdy budynek już istnieje i nie planuje się wymiany okien, wówczas rolety antywłamaniowe mogą być zamontowane na elewacji albo też we wnęce okiennej.

Jak steruje się roletami okiennymi antywłamaniowymi?

Sterowanie roletami okiennymi może odbywać się ręcznie lub elektrycznie, natomiast w przypadku rolet o właściwościach antywłamaniowych warto zdecydować się na sterowanie elektryczne.

Elektryczne rolety antywłamaniowe mogą być bardzo łatwo podnoszone oraz opuszczane za pomocą włączników znajdujących się przy oknach lub z użyciem centralnego systemu. Mogą być one również sterowane za pomocą aplikacji mobilnych, co pozwala na ich otwieranie i zamykanie również poza domem.

Jak wybrać odpowiednie rolety antywłamaniowe?

Wybierając rolety antywłamaniowe, trzeba przede wszystkim zdecydować się na wysokiej jakości produkty, które są odpowiednio certyfikowane. To świadectwo, że są one w stanie zapewnić odpowiednią ochronę.

Duże znaczenie ma też wybór firmy sprzedającej i montującej rolety antywłamaniowe. Warto pamiętać o tym, że ich wytrzymałość jest zależna także od jakości montażu, dlatego firma powinna zapewniać ich fachową instalację.

Z dostępnymi ofertami rolet okiennych można zapoznać się na stronach firm zajmujących się ich sprzedażą.