Najlepsze sposoby na motywowanie samego siebie

Motywacja samego siebie

Motywacja do uprawiania sportu to kluczowy aspekt każdego, kto chce się samemu sobie podobać. Ostatnio jednak coraz wyżej pokazuje swój ,,łeb” – trend na bycie ,,puszystym” – jednakże wieloletnie badania przeprowadzane przez wielu naukowców mówią jasno – sport to zdrowie – otyłość to choroba. No ale jak zacząć uprawiać sport, i przy okazji nie przestać?

Zacznij od małych kroków

Nagłe zaczęcie ćwiczeń oraz przetrenowywanie się, nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie – możemy się zniechęcić do ćwiczeń jeszcze bardziej, dlatego też, jeśli chcemy zadbać o swoje ciało, powinniśmy zaczynać ćwiczyć regularnie, począwszy od rozgrzewki, a następnie robiąc tyle ćwiczeń, ile czujemy że możemy zrobić. Naturalnie, wiele osób mówi, że trzeba pchać swój organizm do granic możliwości, ale na samym początku nie jest to wskazane, z racji tego że nie znamy jeszcze tego ,,kopa endorfinowego” – które ćwiczenia nam dają. No ale wracając do tematu ćwiczeń na początku, najlepsze jest wykonywanie ćwiczeń rozciągających, oraz podstawowych, typu :
– brzuszki (najlepiej zacząć od 5 na dzień – stopniowo zwiększając ilość)
– pajacyki ( nie bez powodu armie świata mają to ćwiczenie jako jedno z podstawowych)
– przysiady (seria 5-10 na dzień powinna nam na start wystarczyć)
– pompki (2-3 na początku wystarczą, nie jest to przyjemne ćwiczenie, jednakże pozwala nam ono bardzo rozbudować nasze organizmy, dlatego też jest ono wskazane)
Brzmi wyczerpująco, nieprawdaż? No ale najważniejszą rolę w ćwiczeniach odgrywa co innego, mianowicie, chodzi mi o …

Motywacja do ćwiczeń

Tak naprawdę motywacją do działania może być wszystko, na przykład :
– Zauważenie że nasz organizm się degraduje, i nie jesteśmy tak sprawni ,,jak kiedyś”
– Odpowiednio ukierunkowana wściekłość, bądź nienawiść (do byłego partnera, do świata, etc.)
– Chęć zdobycia doświadczenia sportowego, aby móc je w przyszłości wykorzystać
– Chęć podniesienia swojej atrakcyjności

Jak widzicie, sposobów na motywowanie się do ćwiczeń, jest naprawdę wiele – i nie są to tylko te, wymienione powyżej. Najważniejsze jednak, żeby ta motywacja była na tyle silna, abyśmy byli w stanie ćwiczyć regularnie.