Poznaj fakty, dlaczego sport jest taki ważny

sport top

Raczej nikomu nie trzeba uświadamiać, że warto uprawiać sport. Wszędzie dookoła można o tym usłyszeć lub przeczytać. Któż z nas nie słyszał stwierdzenia, iż „sport to zdrowie”? Jednak jakie są dokładne argumenty za tym, aby uprawiać aktywność fizyczną? Na to pytanie odpowiada ten tekst. Warto zastanowić się nad jego fragmentami i pomyśleć czy warto zmienić swój styl życia i włączyć w niego więcej sportu.

Zdrowie

Większość ludzi zaczyna uprawiać sport, dlatego iż chce zadbać o swoje zdrowie. Tutaj motywacje mogą być różne. Wielu chce poprawić wygląd swojej sylwetki, chce schudnąć lub w przypadku mężczyzn może chodzić o budowę muskularnej sylwetki. Inne osoby mogą mieć problemy z kondycją, ciśnieniem itd. Z pewnością też osoby, które regularnie uprawiają sport, rzadziej chorują.

Ludzie

Sport to także inni pasjonaci, wspólne treningi, zawody czy zwykłe dyskusje na interesujące nas tematy z osobami o podobnych zainteresowaniach. Zatem warto uprawiać sport też także po to, by poznać nowych ludzi, nawiązać trwałe przyjaźnie, poznać typerów, czyli ludzi, którzy zawodowo uczą jak obstawiać mecze w internecie, a także miło spędzić czas realizując się socjalnie. Aktywność fizyczna będzie pomocna dla ludzi, którzy mają tendencje do unikania innych (np. dla introwertyków).

Psychika

Jednak sport ma nie tylko wpływ na nasze ciało. Aktywność fizyczna buduje naszą pewność siebie np. poprzez to, iż zaczynamy lepiej się czuć i wyglądać. Długotrwałe treningi przyczynią się do powstawania w mózgu hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Dlatego mimo tego, iż możemy być wykończeni po sesji aktywności, to wracamy do domu z uśmiechem na twarzy. Z pewnością zauważymy także iż poziom stresu w ciągu tygodnia opadnie – będzie to zasługa zdrowego ruchu.