O transporcie nadzwyczaj delikatnym i pachnącym

Transport kwiatów

Transport kwiatów, o czym wiedzą firmy zajmujące się dostawą roślin, jest wyjątkowo wymagający, gdyż kwiaty są niezwykle subtelne i trzeba wiele starań, by dotarły pod wskazany adres bezpiecznie. Przewóz kwiatów niezależnie w jakiej ilości wymaga odpowiednich czynności, jakie należy wykonać przed i w trakcie transportu. Pachnący transport jak w każdej profesjonalnej firmie wymaga specjalistycznego wyposażenia, by móc oferować usługi na jak najwyższym poziomie.

Transport pachnących kwiatówCo należy zrobić przed zapakowaniem kwiatów w drogę?

Dostawcom takim jak Lodz.telekwiaciarnia.pl zwykle zależy na tym, by kwiaty w jak najkrótszym czasie trafiły pod adres klienta, wówczas ma się pewność, że bukiet zostanie dostarczony w doskonałym stanie. Bywa, że są sytuacje, w których należy wcześniej odebrać kwiaty. Wtedy najlepiej do momentu wybrania się w podróż by kwiaty pozostawały w chłodnym miejscu. Odbierając kwiaty z kwiaciarni, wracając z zakupów bardzo ważne jest oddzielenie ich od warzyw i owoców, ponieważ one negatywnie wpływają na kondycję roślin. Po wyciągnięciu kwiatów z chłodnego miejsca można przyciąć ich końcówki i włożyć je do wilgotnego materiału, a kolejno nałożyć na nie folię, by chroniła ona przed nadmiernym wydzielaniem wilgoci.

Działania podejmowane w trakcie przewozu roślin

Przed planowaną podróżą wspólnie z kwiatami warto zabezpieczyć się w kartonowe pudełka, ponieważ świetnie nadają się do przewozu roślin. Wielkość kartonu należy dostosować do wielkości kwiatów. Najlepiej, gdy kwiaty transportuje się w pojemnikach z wodą, w takich sytuacji nie trzeba zaprzątać sobie głowy wcześniejszymi czynnościami, polegającymi na owijaniu ich dodatkowym materiałem. Podczas prywatnego transportu taki sposób przewozu może być uciążliwy dla pasażera, szczególnie gdy podróż trwa dosyć długo, ponieważ przez cały czas musi kontrolować, by woda nie przedostała się do samochodu. Firmy, specjalizujące się profesjonalną usługą dostawy kwiatowej np. https://lodz.telekwiaciarnia.pl posiadają specjalne kolby z wodą, którymi nawadniane są rośliny podczas podróży. Są one odpowiednio zabezpieczone co powoduje, że transport taki jest komfortowy dla dostawcy.

O czym pamiętać, przewożąc kwiaty?

W profesjonalnym świecie transportu kwiatowego istnieją odpowiednie zasady wedle, których działają zwykle firmy zajmujące się dostawą roślin. Główną myślą przewodnią jest to, by transport odbywał się w możliwie jak najkrótszym czasie, bez dokonywania zbędnych przerw w jeździe. Nie jest prawdą to, jaka jest pora roku, ponieważ specjalistyczne przedsiębiorstwa wyposażone są w specjalne samochody, umożliwiające przewóz kwiatów w nienaruszonym stanie.Transport kwiatówOsoby nieposiadające odpowiednich samochodów do przewozu kwiatów powinny pamiętać, by kwiatów pod żadnym pozorem nie przewozić w słońcu. Powinny znajdować się w najbardziej ciemnym i chłodnym miejscu pojazdu. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w pudełku np. pod siedzeniem. Brak odpowiedniego zabezpieczenia roślin może spowodować, że nie dowiezie się ich na miejsce w pożądanej postaci.