Pieluchy dla dorosłych – kiedy się je nosi?

Pieluchy dla dorosłych wbrew pozorom nie służą tylko osobom, które są w podeszłym wieku i cierpią na najróżniejsze dolegliwości. Inkontynencja, zwana również problemem z nietrzymaniem moczu pojawić może się wśród pacjentów niezależnie od płci czy też wieku. Na występowanie tej dolegliwości wpływa bardzo dużo czynników. Należą do nich aspekty takie jak ogólny styl życia masa ciała, ogólna kondycja mięśni i uwarunkowania genetyczne. Często bywa też tak, że inkontynencja dotyka kobiety podczas połogu i porodu. Dla osób cierpiących na tą dolegliwość produkowane są specjalne pieluchy dla dorosłych. Są one starannie wykonane ze specjalnego materiału, który dzięki właściwościom pochłaniania wody zapewnia komfort, higienę i wygodę osobie chorej. Dobór takich pieluch dla dorosłych nie jest jednak aż tak prosty. Trzeba zawsze mieć na uwadze stopień inkontynencji i rozmiar pieluchy.

Jakie wyróżnić można stopnie nietrzymania moczu i jak mają się one do pieluch?

Stopień inkontynencji jest bardzo ważnym parametrem podczas wyboru pieluchy dla dorosłych w Kołobrzegu. Wyróżnić można najlżejszy stopień nietrzymania moczu, który objawia się podczas dużej aktywności fizycznej. Kolejnym, średnim stopniem inkontynencji jest stan, w którym nietrzymanie moczu występuje nawet w przypadku lekkiego wysiłku fizycznego. Taki wysiłek fizyczny to chociażby wstawanie z pozycji siedzącej. Ciężki stopień inkontynencji to niezależna popuszczanie moczu, nawet gdy aktywność fizyczna nie występuje. Najcięższym stopniem jest stan, w którym osoba chora całkowicie nie posiada kontroli nad pęcherzem. Stopnie inkontynencji są bardzo ważnym parametrem podczas wyboru pieluch dla dorosłych. Muszę one charakteryzować się odpowiednimi właściwościami pochłaniania wilgoci, tak aby zapewnić osobie chorej jak największy komfort, higienę i wygodę.

Rozmiar pieluch dla dorosłych również ma bardzo duże znaczenie

Rozmiar pieluch K-ORTmed dla dorosłych jest bardzo ważny. Źle dobrany produkt może powodować odparzenia i dyskomfort. Ważne jest zatem, aby dokładnie zmierzyć osobę chorą w biodrach i talii. W ten sposób łatwiej dobrać produkt. Trzeba mieć jednak też na uwadze fakt, że poszczególni producenci mogą mieć różne rozmiarówki.