Lokalizacja wycieków – jak wybrać specjalistów?

Szkody, jakie mogą wyrządzić wycieki z instalacji wodnej w domu lub mieszkaniu często są bardzo kosztowne. Należy zatem regularnie badać stan instalacji, a szczególnie już, gdy ta jest już nieco przestarzała. Szukając rozwiązań, warto znać dobrą firmę, która oferuje badania mające na celu lokalizacje wycieków instalacji wodnej. Pozwoli to na zaoszczędzenie na późniejszych naprawach. Warto jednak znaleźć faktycznie firmę profesjonalną, która korzysta z najnowocześniejszych metod wykrywania i lokalizacji wycieków w instalacji wodnej. Takie zapobieganie to bardzo dobre rozwiązanie, które uchroni domowników przed niespodziewanymi kosztami napraw. Czym charakteryzuje się dobra i profesjonalna firma lokalizująca wycieki?

Nowoczesne metody lokalizacji wycieków

Ogólnie rzecz biorąc, lokalizacja wycieków w Katowicach wymaga korzystania z nowoczesnych metod. Dobra i profesjonalna firma dobrze o tym wie, dlatego korzysta rozwiązań takich jak np. badania kamerą termowizyjną. Sposób ten to obrazowanie obiektu przy pomocy podczerwieni. Kamera termowizyjna polega na rejestrowaniu promieniowania cieplnego, co w efekcie przekłada się na skuteczną i szybką lokalizację wycieków z instalacji. Ważne jest jednak to, aby podczas badania, instalacja działała na bieżąco. Należy również wyłączyć wszystkie źródła ciepła, gdyż mogą one zwyczajnie zakłócać odczyt.

Pomiary wilgotności ścian – Kolejna metoda wykrywania wycieków

Wykrywanie wycieków wody może odbywać się również dzięki pomiarom wilgotności ścian. Jest to jednak sposób, który ma za zadanie zawęzić obszar poszukiwań. Pomiary wilgotności ścian można potraktować zatem jak wstęp do kolejnych badań mających na celu eliminację problemu.

Próby ciśnieniowe

Dobre firmy jak Profhouse często korzystają z metody o nazwie próby ciśnieniowe. Jest to próba szczelności, którą wykonuje się za sprawą specjalnego manometru wzorcowego. Metoda tego typu jest skuteczna, jednak wymaga nieco dłuższego czasu niż np. w przypadku kamery termowizyjnej.