Opony z Mosiny. Dlaczego powiat poznański to dobre miejsce dla biznesu motoryzacyjnego?

W powiecie poznańskim jest wiele bogatych gmin. Poznań się wyludnia, a większość jego mieszkańców wyprowadza się do okolicznych miejscowości budując tam domy i zakładając mikroprzedsiębiorstwa. Dobrym przykładem takiego stanu rzeczy jest właśnie Mosina. Opony, sklepy spożywcze, małe biura rachunkowe – wszystkie te biznesy rosną w Mosinie jak grzyby po deszczu. Dlaczego?

Opony Mosina – wulkanizator zawsze potrzebny

Pierwszym z biznesów, które lawinowo powstają w Mosinie są zakłady wulkanizacyjne. Sprzedaż ogumienia, wymiana kół, serwis klimatyzacji samochodowej – wszędzie tam gdzie rośnie zapotrzebowanie na usługi związane z samochodami czy produkty takie jak opony Mosina i inne „miasta – sypialnie” w powiecie poznańskim idą tą ścieżką rozwoju. Wiąże się to bezpośrednio z dużym zmotoryzowaniem mieszkańców, którzy nadal pracują w metropolii i codziennie pokonują autem drogę do pracy i z powrotem.

Wraz z rozwojem linii metropolitarnej ten stan rzeczy może się zmienić, nie mniej na razie statystyczny mieszkaniec Mosiny posiada, co najmniej, jeden samochód, a co za tym idzie potrzebuje regularnie zmieniać, serwisować i wymieniać minimum jeden komplet opon samochodowych.

Dla mieszkańców Mosiny taki stan rzeczy niesie również same plusy. Nie dość, ze pojawiające się nowe zakłady wulkanizacyjne muszą ze sobą konkurować, a więc obniżać ceny, to również zwiększa się jakość samych usług na terenie miasta.

Myjnia? Czemu by nie w Mosinie?

Opony to nie jedyny produkt, związany z motoryzacją, którego na potęgę potrzebują mieszkańcy okolic Poznania. Coraz większe oblężenie z roku na rok odczuwają chociażby właściciele bezdotykowych myjni samochodowych w samej Mosinie oraz okolicznych miasteczkach. Praktycznie w każdej porze roku i o każdej porze dnia można zobaczyć co najmniej kilka aut czekających na możliwość spłukania brudu wodą pod ciśnieniem. Nie dziwi więc trend do zakładania nowych obiektów tego typu. Od 3-4 lat w powiecie poznańskim pojawia się co najmniej kilka nowych myjni bezdotykowych rocznie. W ich ilości prym wiodą zwłaszcza Puszczykowo, Mosina i Luboń, gdzie do wyboru mamy od kilku do kilkunastu obiektów.

Pełna automatyzacja pozwala niejednokrotnie na wizytę w późnych godzinach wieczornych lub wczesnym rankiem. To wygoda dla osób, które jeszcze przed wyprawą do pracy, albo długo po jej zakończeniu mogą spokojnie wyczyścić auto z zewnątrz i z wewnątrz.

Połączenie wielu biznesów motoryzacyjnych

Zapotrzebowanie na wiele różnorodnych usług z zakresu motoryzacji rodzi dla właścicieli warsztatów samochodowych, punktów wymiany opon i prywatnych inwestorów okazję na dywersyfikację dochodów. Najczęściej połączeniu ulegają takie biznesy jak wulkanizacja, serwis klimatyzacji i mechanika samochodowa. Właściciele działek o większej powierzchni oraz odpowiedniego kapitału nie raz inwestują ponadto w postawienie myjni bezdotykowej, która dzięki automatyzacji może działać 24h na dobę. Niezależnie czy planujemy założenie małego warsztatu czy wielkiego punktu sprzedającego opony Mosina będzie dobrym miejscem na takie inwestycje.