Obrusy komunijne – jak wybrać odpowiedni model?

komunia jak wybrac obrus

Obrusy komunijne to jeden z najważniejszych elementów wystroju stołu podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Warto poświęcić trochę czasu, by dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego modelu, który będzie odpowiadał zarówno stylowi uroczystości, jak i indywidualnym preferencjom. Na rynku dostępne są dzisiaj różne wzory i materiały, które pozwolą na stworzenie pięknej aranżacji stołu, podkreślającej wyjątkowość tego dnia.

Materiały i kolory – jak dobrać odpowiednią kombinację?

Obrusy komunijne dostępne są w różnych materiałach i kolorach, dlatego wybór odpowiedniej kombinacji może być trudny. Najczęściej spotykanymi materiałami są bawełna, lniane, satynowe oraz z organzy. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety – bawełna i len są trwałe i łatwe w praniu, satyna nadaje eleganckiego wyglądu, a organza to materiał przepuszczający światło. Kolorystyka również jest ważna – trzeba pamiętać o tym, że obrus powinien pasować do dekoracji stołu oraz do stroju dziecka. Najlepiej wybierać jasne, pastelowe kolory, takie jak biały, ecru czy różowy, które będą harmonijnie współgrać z innymi elementami wystroju.

Wzory i hafty – jakie propozycje są dostępne?

Wzory i hafty to często spotykane ozdoby na obrusach komunijnych. Najbardziej popularnymi motywami są krzyże, gołębie oraz kwiaty. Do wyboru mamy obrusy zdobione haftem maszynowym oraz ręcznym. Ten drugi jest bardziej czasochłonny i droższy, ale również bardziej efektowny i oryginalny. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny – hafty na bawełnie czy lnie wyglądają inaczej niż na materiale typu satyna. Jeśli nie chcemy, by obrus był zbyt ozdobny, możemy zdecydować się na jednolity model z delikatnym wzorem lub bez zdobień.

Czy warto zdecydować się na niestandardowe rozwiązania?

Jeśli zależy nam na tym, by obrus był dopasowany do reszty dekoracji i był naprawdę wyjątkowy, warto zdecydować się na niestandardowe rozwiązania. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że żaden inny obrus nie będzie wyglądał tak samo jak nasz. Na zamówienie można wykonać obrusy z dowolnego materiału i w każdym rozmiarze. Można też zdecydować się na haft indywidualny – na przykład inicjały dziecka lub jego imię i datę komunii. Obrusy na indywidualne zamówienie to nieco wyższy koszt, ale z pewnością warto zainwestować w coś naprawdę wyjątkowego.