Najpopularniejsze kluby piłkarskie w Polsce

sport top

Piłka nożna cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością, ale nie ma co ukrywać, najwięcej emocji i zainteresowania budzą kluby z ekstraklasy. Najwyższa polska liga potrafi zaskoczyć kibiców bardzo emocjonującymi meczami, które przekładają się na popularność wszystkich uczestniczących w rozgrywkach klubów. Efekty tego możemy zaobserwować, jeśli przyjrzymy się frekwencji na trybunach, ale także na branżę usługową, zaopatrującą fanów w olbrzymi wybór gadżetów. Dla wielu oddanych klubowi kibiców często wykracza to poza zwykłe uczestnictwo w meczach i dopingowaniu wybranej drużyny, stając się hobby i częścią życia. Przyjrzyjmy się trzem najbardziej popularnym klubom w Polsce według bukmachera fortuna.

Popularne kluby piłki nożnej w kraju

Lech Poznań

Zespół nazywany przez fanów „kolejorzem” ma bardzo długą historię występów w polskiej lidze, a co za tym idzie, zdobytych tytułów. Od momentu powstania, czyli roku 1922 zespół ze stolicy Wielkopolski sięgnął po tytuł Mistrza Polski siedmiokrotnie, ostatnio w sezonie 2015 oraz pięciokrotnie wygrał Puchar Polski. Lech Poznań zadebiutował w rozgrywkach najwyższej ligi dopiero w 1948, ale historia tego zespołu w kolejnych latach udowodniła, jak silnym potrafi być przeciwnikiem. W szeregach drużyny z Bułgarskiej pojawiło się wielu utalentowanych zawodników, dla których występy w Lechu były drzwiami do kariery. Najlepszym przykładem jest tutaj Robert Lewandowski, który dzisiaj uznawany jest za jednego z najlepszych napastników na świecie.

Legia Warszawa

Stołeczna drużyna od wielu lat skutecznie walczy w rozgrywkach ligowych, zdobywając aż 13 razy tytuł Mistrza Polski. Zespół może pochwalić się także największą ilością wygranych Pucharów Polski, których jest aż 19. Legia od swojego powstania, w roku 1916 wielokrotnie stawała w ścisłej czołówce najwyższej polskiej ligi, niejednokrotnie sprawiając problemy silniejszym rywalom. Wielu zawodników Legii tworzyło podstawy Reprezentacji Polski,na czele z Włodzimierzem Deyną. Obecnie zespół z Łazienkowskiej staje przed wyzwaniem obronienia tytułu Mistrz Polski czwarty raz z rzędu.

Wisła Kraków

Zespół z Krakowa od momentu swojego założenia w roku 1906 zdołał zdobyć Mistrzostwo Polski 13 razy. „Biała Gwiazda” budzi bardzo wiele emocji wśród kibiców i komentatorów piłki nożnej w Polsce, za sprawą nierównych sezonów oraz niedawno ujawnionych kontrowersji dotyczących powiązań władz klubu ze światem przestępczym. Kibice jednak wola skupiać się na bogatej historii zespołu, w którego szeregach występowali tacy piłkarze jak Radosław Majdan – wieloletni bramkarz reprezentacji kraju. Jeden z najstarszych klubów piłkarskich wciąż jest istotnym zespołem w ekstraklasie.