Najlepsi napastnicy w Polsce

sport top

Fenomen Roberta Lewandowskiego, który spełnił europejski sen o grze na najwyższym poziomie, rozruszał Polską piłkę nożną i mam wrażenie, że również zmienił podejście do naszych piłkarzy zagranicznych klubów.

RL9 dziś jest marką znaną na całym świecie i mam wrażenie, że to z właśnie z Polskim napastnikiem kojarzy się najczęściej nasz kraj w dzisiejszych czasach. Doskonałe wykończenie i ustawianie się w ataku, ale również umiejętność asystowania, nieraz w bardzo efektowny sposób pokazują jak Lewy jest wszechstronny, a profesjonalizmy, którym wręcz zaraża, jest tylko kolejną dobrą cechą z długiej listy zalet kapitana naszej reprezentacji. Prawda jest taka, że jeszcze do niedawna nikt nawet by się nie zastanawiał gdyby ktoś nas zapytał: „Jaki jest najlepszy napastnik w Polsce?”. A dzisiaj?

Dumni z polskich napastników

Dziś mamy kilku bardzo mocnych zawodników w czołowych klubach europejskich, a niektórzy z nich naprawdę robią wszystko by ich światło zostało zauważone z kosmosu tak jak Lewandowskiego gdy wygrywał mistrzostwo Niemiec dla Borussii Dortmund. „El Pistolero” czyli po prostu Krzysztof Piątek, a może aż Krzysztof Piątek. Zawodnik AC Milanu, wielkiego europejskiego klubu grającego na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech, który w ilości zdobytych pucharów europejskich ustępuje tylko Realowi Madryt, który jest najważniejszym ogniwem swojego zespołu od momenty przybycia na San Siro. Media mówiły o polaku już wszystko dobre co możliwe, a nasz napastnik nie zamierza nawet na jeden mecz przestać trafiać do bramki rywali, co akurat mnie bardzo cieszy. 23 letni piłkarz porównywany był już do legendarnego Shevchenki, a to jak wystartował wróży naprawdę wielką karierę.

Nie możemy jednak zapomnieć o Arkadiuszu Miliku, który w reprezentacji jest partnerem Lewandowskiego, a na co dzień strzela bramki dla drużyny z Neapolu. Arek razem z innym polakiem, Piotrem Zielińskim, są głównymi postaciami w Napoli Carlo Ancelottiego. Zdecydowanie Milik broni się liczbami, bo w tym sezonie jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojego klubu. Mimo swojego wieku wykazuje się naprawdę dużym doświadczeniem i piłkarską dojrzałością. Nie miał szczęścia co prawda jeśli chodzi o zdrowie ale teraz wszystko jest na prostej drodze do tego by były gracz Ajax’u stał się najlepszym polskim napastnikiem.

 źródło: skrotymeczow.pl