Na czym polega montaż bypassów ściekowych?

baypassy sciekowe

Na czym polega montaż bypassów? Kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie i jakie korzyści ono daje? Z jakich elementów składają się tego typu instalacje? W jakich sytuacjach okazują się niezbędne? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

Montaż bypassów – jakie są ich najważniejsze zalety?

Kiedy warto rozważyć montaż bypassów? Może to być dobre rozwiązanie przy przebudowach pompowni, przy wymianach kolektorów ściekowych, ale też do tymczasowego przekierowania ścieków przy trasach szybkiego ruchu. Bypassy sprawdzą się również w przypadku kanałów melioracyjnych i wielu innych. Dzięki tego typu rozwiązaniu można ominąć główny system odprowadzania ścieków. Jest to opcja niezbędna w sytuacjach kryzysowych, na przykład przy przeciążeniu, prowadzonej konserwacji czy awarii głównego systemu odprowadzającego nieczystości. Bypassy są bardzo pomocne podczas napraw instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Bypass ścieków – jakiego sprzętu należy użyć do wykonania takiej instalacji?

Bypass ścieków musi zostać wykonany przy użyciu specjalistycznych narzędzi i akcesoriów. Wśród czynników, które należy wziąć pod uwagę wymienia się przede wszystkim ilość ścieków i zakres przepływu. Determinują one konkretne modele pomp, których należy użyć w danym projekcie. W wielu sytuacjach wystarczające będą sprzęty charakteryzujące się mała wydajnością i mocą. W innych sytuacjach nie obejdzie się bez układu bardzo wydajnych pomp. Istnieje wiele parametrów mających wpływ na ich pracę. Wydajność nie jest jednak jedynym czynnikiem. Kluczowe są straty wynikające z przesyłu ścieków oraz konieczności zasysania. Kwestiami, które należy wziąć pod uwagę są również głębokości, na jakich są zlokalizowane linie kanalizacyjne. Nie tylko pompy są potrzebne do obejścia układu kanalizacyjnego, który jest w remoncie. Na zestaw składa się armatura pompowa, zawory, przepustnice, kosze ssawne i filtry. Podsumowując, bypassy ścieków stanowią bardzo potrzebne i przydatne instalacje, dzięki którym można zachować sprawność układu.