Na czym polega deratyzacja? Na te elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę

deratyzacja w domu

Szczury i myszy panoszące się po piwnicy czy w domu to prawdziwy problem. Gryzonie nie tylko potrafią narobić sporo szkód, takich jak m.in. zniszczenia w zapasach żywności czy uszkodzenia kabli i mebli, ale również przenoszą groźne choroby i pasożyty. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zlikwidować szczury szybko i skutecznie, warto rozważyć przeprowadzenie deratyzacji. Na czym polega deratyzacja? Kto przeprowadza deratyzację i jak rozróżnić profesjonalistów od amatorów?

Jak zlikwidować szczury i myszy?

Co to jest deratyzacja i na czym polega? Jest to proces zwalczania uciążliwych szczurów poprzez zastosowanie różnych środków: chemicznych, biologicznych lub mechanicznych. Najczęściej używa się trutek w formie płynnej lub też w postaci granulatu, pasty, ziarna czy płatków.

Innymi sposobami na szczury są pułapki sprężynowe lub żywołowne. Przeciwko gryzoniom używa się także odstraszaczy emitujących ultradźwięki. Ponieważ szczury potrafią się szybko zaadoptować do nowych warunków, istnieje ryzyko, że przyzwyczają się do pozornie groźnego dla nich dźwięku i nie spełni on swojej funkcji. Dlatego tak ważna jest współpraca z profesjonalistami, którzy dobiorą odpowiednie środki do danej sytuacji.

Bez względu na to, czy interesuje nas deratyzacja w Kielcach, czy w dowolnym innym mieście w Polsce, to usługa powinna być wykonana przez zespół zawodowców. Jak zlikwidować szczury wiedzą na przykład specjaliści z Patron Pest. Dzięki dużemu doświadczeniu można dobrać najlepsze metody, zarówno chemiczne, jak i biologiczne i mechaniczne. Często odpowiedzią na pytanie, jak skutecznie pozbyć się myszy okazuje się połączenie kilku tych sposobów.

Wrocław, Warszawa, Kielce – deratyzacja w dużych miastach

Deratyzacja może być przydatna i konieczna nie tylko w gospodarstwach domowych i rolnych, ale również w firmach. Szczególnie narażone na te szkodniki są przedsiębiorstwa z branży związanej z żywnością, a także m.in. hotele, lokale gastronomiczne oraz tereny miejskie, na których jest sporo hal i magazynów.

Wrocław, Warszawa, Kraków, Kielce – deratyzacja w tych miastach często jest koniecznością ze względu na ich duże zaszczurzenie. Statystyki podają, że okresowo w tych aglomeracjach może być nawet trzykrotnie więcej szczurów niż ludzi.

Jak skutecznie pozbyć się myszy?

A co z myszami? One także potrafią uprzykrzyć życie. Zwykle przedostają się do wnętrz budynków, gdy na dworze jest chłodno. Ponieważ są ciekawskie i lubią zwiedzać miejsca pobytu, warto uszczelnić wszelkie otwory np. silikonem oraz przechowywać żywność w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Jeśli szukamy sposobu, jak skutecznie pozbyć się myszy z domu czy mieszkania, przyda się np. prosta pułapka z przynętą lub odstraszacz dźwiękowy. Gdy jednak domowe metody nie zadziałają, wówczas najlepszym pomysłem będzie kontakt z profesjonalną firmą oferującą usługi deratyzacji.

Warto sprawdzić, jakie konkretne metody walki z gryzoniami oferuje dana firma, ile kosztuje deratyzacja oraz na jakim terenie firma prowadzi działalność. Część fachowców działa w obrębie konkretnych miast i okolic, zaś inne firmy oferują usługi na większym terenie.