Montaż ogrodzenia panelowego – na czym polega?

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe są bardzo popularnym rozwiązaniem wśród osób, które chcą ogradzać swoje posesje. Ich montaż jest stosunkowo prosty, a panele są lekkie i łatwe do przenoszenia, co ułatwia pracę. Warto jednak wiedzieć, jakie kroki należy podjąć, aby zamontować ogrodzenie panelowe poprawnie i solidnie.

Montaż ogrodzenia. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, jeśli interesuje nas   montaż ogrodzenia panelowego w Dobczycach,  jest przygotowanie terenu. Trzeba dokładnie oznaczyć miejsca, gdzie będą znajdować się słupy, a także ustawić je w odpowiedniej odległości od siebie. Następnie trzeba przygotować fundamenty, czyli wykopać dołki, które będą stabilnym podparciem dla słupów. Warto pamiętać, że im większa jest odległość między słupami, tym bardziej trzeba zadbać o solidny fundament, który zapewni im stabilność.

Kolejnym krokiem jest zamontowanie słupów. Trzeba włożyć je do wykopanych wcześniej dołków i ustawiać je pionowo, a następnie wypełnić dołki betonem i zostawić do wyschnięcia. Kiedy fundamenty są już suche, można przystąpić do zamontowania paneli. Są one przeważnie mocowane do słupów za pomocą specjalnych uchwytów, które trzeba przymocować do paneli i następnie zamocować na słupach. Montaż ogrodzenia panelowego jest stosunkowo prosty, ale wymaga precyzji i dokładności. Paneli nie można zamocować zbyt luźno, ani zbyt ciasno, ponieważ w obu przypadkach ogrodzenie będzie niestabilne.

Montaż ogrodzenia. O czym jeszcze należy pamiętać?

Warto też pamiętać o tym, że montaż bram dwuskrzydłowych wymaga nieco więcej pracy. Najpierw trzeba zamontować słupy, a następnie przymocować do nich zawiasy bramy. Kolejnym krokiem jest zamontowanie skrzydeł bramy i regulacja ich położenia. Montaż bram dwuskrzydłowych  w Wieliczce wymaga nieco więcej czasu i dokładności, ale dzięki temu można uzyskać bardzo estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie.