Kiedy warto wybrać agregat prądotwórczy z funkcją Dual?

pradotworczy agrgat

Urządzenia generujące energię elektryczną na potrzeby obsługi maszyn i urządzeń na placach budowy lub będące rodzajem zasilania awaryjnego mogą być wyposażone w gniazda jednofazowe i trójfazowe. W sprzedaży dostępne są także agregaty prądotwórcze Diesel z funkcją Dual. To urządzenia wyposażone w dwa rodzaje gniazd, zdolne do generowania dużej ilości prądu nie tylko trójfazowego, ale także na gnieździe jednofazowym, co w znaczący sposób zwiększa ich praktyczne zastosowania.

Co to jest funkcja Dual?

Standardowe modele agregatów prądotwórczych Diesel praktycznie zawsze wyposażone są w dwa gniazda i generują zarówno napięcie jednofazowe 230V, jak i napięcie trójfazowe 400V. Ze względu na ograniczenia technologiczne średnia moc na gnieździe jednofazowym jest jednak w takich urządzeniach około trzykrotnie niższa niż moc osiągana na gnieździe trójfazowym. Funkcja Dual pozwala ominąć ten problem, umożliwiając przekazywanie znacznie większej mocy na gniazdo jednofazowe. To bardzo ważne, gdy agregaty prądotwórcze Diesel używane są nie tylko do obsługi urządzeń przystosowanych do pracy pod napięciem 400V, ale także standardowych elektronarzędzi, które podłącza się do gniazd jednofazowych. Dzięki funkcji Dual na gnieździe jednofazowym można odebrać nawet osiemdziesiąt procent mocy znamionowej agregatu.

Zastosowania agregatów prądotwórczych z funkcją Dual

Urządzenia oferujące większą moc znamionową na gniazdach jednofazowych znajdują powszechne zastosowanie w obsłudze tradycyjnych elektronarzędzi i sprzętów domowych, w związku z czym mogą być używane również jako źródła zasilania awaryjnego. Agregat prądotwórczy Diesel Dual jest sprzętem bardziej wszechstronnym w działaniu od urządzeń typu tradycyjnego. Pozwala obsługiwać kilka elektronarzędzi jednocześnie lub używać sprzętu o dużym zapotrzebowaniu na moc, ale pracującego pod napięciem 230V. Agregaty prądotwórcze Diesel z funkcją Dual mogą być stosowane jako źródła prądu na placach budów, na działkach jako podstawowe źródło energii dla sprzętów elektrycznych, a także jako źródło zasilania awaryjnego w domach i firmach.

Zakup generatora z funkcją Dual w szczególności polecany jest tym, którzy szukają możliwie uniwersalnego sprzętu generującego dużą moc prądu na obu gniazdach, jedno- i trójfazowym. Dieslowski generator prądotwórczy Dual powinien zainteresować również te osoby i firmy, które szukają sprzętu taniego w eksploatacji, zużywającego małe ilości paliwa w porównaniu z agregatami benzynowymi, zdolnego do pracy przez długi czas, również w trudnych warunkach.