Mini kamery Wifi i ich możliwości

Mini kamery Wifi

Mini kamery Wifi – co to takiego? Ujmując to najprostszymi słowami kamery monitoringu to urządzenia rejestrujące obraz i dźwięk, zapisujące dane w pamięci podręcznej lub przesyłające je w czasie rzeczywistym na inne urządzenie odbiorcy np. telefon. W ostatnim czasie monitoring stał się coraz bardziej popularny i nie jest już domeną wyłącznie przestrzeni publicznej. Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie systemu kamer na swojej prywatnej posesji aby zadbać o większe bezpieczeństwo swojej rodziny oraz mienia.

Klasyczne kamery monitorujące mają również zadanie prewencyjne, odstraszając swoją obecnością potencjalnych włamywaczy lub wandali. Czymś innym są z kolei mini kamery wifi, które również rejestrują obraz i dźwięk i to w doskonałej jakości jak na tak niewielkie urządzenia, jednak są zwykle trudne do dostrzeżenia. Rozmiar mini kamer może być różny w zależności od przeznaczenia, z reguły są to jednak naprawdę niewielkie urządzenia. Dzięki temu można je w łatwy sposób ukryć wśród przedmiotów codziennego użytku. Najmniejsze modele to te zainstalowane w najróżniejszych przedmiotach, po których nikt nie spodziewałby się skrywania monitoringu, począwszy od elementów ubioru a na atrapie śrubki w ścianie kończąc. Tym co wyróżnia większość małych kamer to system Wifi, dzięki któremu dane mogą zostać przesyłane bezprzewodowo. Mini kamery to zwykle urządzenia mobilne dlatego obecność kabli i przewodów jest niepożądana. Kamery bezprzewodowe łatwo zamontować w dowolnym miejscu i zintegrować z dowolnym odbiornikiem odbierającym sygnał Wifi.

Monitoring domu i posesji

Mini kamery doskonale sprawdzają się w przestrzeni domowej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu. Brak konieczności instalowania i ukrywania przewodów oraz mobilność kamer zdecydowanie przeważają podczas wyboru odpowiedniego modelu. Jeśli zależy nam na sprytnym ukryte kamery w domu to wybierajmy właśnie modele bezprzewodowe, które nie wymagają zasilania z gniazdka i które przesyłają dane poprzez Wifi. Do śledzenia obrazu w domu lub wokół niego sprawdzą się mini kamery montowane na przykład z lampami, czujnikami dymu czy dzwonkiem. Można ukryć kamerę w przestrzeni ogrodu, na tarasie lub przy bramie garażowej. Sprytnie zakamuflowana kamera pozostanie niezauważona przez włamywacza przez co nie będzie w stanie zniszczyć jej ub zakryć. do monitorowania wnętrza domu rewelacyjnie sprawdzają się kamery ukryte w przedmiotach codziennego użytku. Maleńkie urządzenia można łatwo zaszyć np. w maskotce dziecka, umieścić w ramie lustra czy obrazu a nawet wśród domowej roślinności. Coraz bardziej rośnie popularność mini kamer fabrycznie ukrytych już w atrapie okładki książki, pilota do telewizora, pendriva czy też obudowy kluczyków do samochodu. Elementy odzieży również mogą skrywać w sobie kamerę – na przykład w formie spinek do koszuli, guzików, oprawek okularów. Te ostatnie położone w odpowiednim miejscu np. na półce regału mogą dostarczyć obraz całego pomieszczenia.

Ukryta kamera – monitoring w miejscach, których się nie spodziewasz!

Nie zawsze możemy i chcemy afiszować się z monitoringiem domu. Czasami wynika to z chęci zdobycia dowodów na czyjąś nieuczciwość a czasem po prostu z chęci nieepatowania nową inwestycja. Mini kamery wifi to doskonały sposób na uzyskanie potrzebnych danych z “ukrytej kamery” lub też na dyskretny i niezauważalny podgląd sytuacji w domu lub na posesji. Ciekawym i bardzo skutecznym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku monitoringu posesji jest zastosowanie systemu mieszanego czyli klasycznych, “widocznych” kamer oraz tych ukrytych. Jawny monitoring ma na celu nie tylko rejestrowanie obrazu ale przede wszystkim odstraszenie włamywaczy. Z kolei mini kamery zakamuflowane i niewidoczne gołym okiem stanowią dodatkowe źródło zabezpieczenia ponieważ rejestrują to, czego nieporządani gości sie nie spodziewają. Nawet jeśli widoczne na budynku kamery zostaną zniszczone lub zakryte, mini urządzenia zarejestrują i zapisują obraz, który niejednokrotnie staje się jedynym dowodem na przestępstwo.