Metody depilacji gabinetowej – co warto wybrać?

Depilacja gabinetowa, czyli prowadzona w gabinecie kosmetycznym czy medycyny estetycznej, pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez wysiłku. Jakie są główne rodzaje depilacji gabinetowej? Na jaką metodę warto się zdecydować?

Depilacja woskiem

To jedna z najpopularniejszych metod depilacji stosowana w gabinetach kosmetycznych.

Wykorzystuje się wtedy wosk, który nakładany jest na skórę. Gdy zastyga, odrywa się go razem z włoskami. Stosuje się różne typy wosków, a także odrywanie ich może następować za pomocą pasków tkaniny lub też stosuje się woski, które nie wymagają ich używania.

Depilacja woskiem ma uniwersalne zastosowanie i może być ona prowadzona na całym ciele oraz na twarzy. Często depiluje się tą metodą nogi oraz okolice intymne – do tej kategorii zaliczana jest również popularna depilacja brazylijska.

Atutem depilacji woskiem jest długi czas gładkości skóry – zwykle do miesiąca. Potem włoski zaczynają powoli odrastać. Minusem są dolegliwości bólowe, jakie mogą pojawić się w trakcie zabiegu. Również może on powodować podrażnienia skóry i nie jest zalecany dla skóry wrażliwej.

Depilacja pastą cukrową

Technika depilacji wykorzystującej pastę cukrową jest bardzo podobna do depilacji woskiem i daje ona takie same rezultaty. Różnicą jest w tym przypadku używany rodzaj preparatu.

Pasta cukrowa jest gęsta, ciągnącą się pastą powstającą z użyciem cukru, która zastyga na skórze i pozwala na odrywanie włosków. W porównaniu do wosku jest ona jednak łagodniejsza dla skóry.

Depilacja laserowa

Gdy celem jest trwałe pozbycie się niechcianych włosków, warto rozważyć skorzystanie z zabiegi depilacji laserowej. Polega on na wykorzystaniu urządzenia laserowego, które niszczy mieszki włosowe, więc włoski nie odrastają już ponownie.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który może być prowadzony na całym ciele, między innymi na nogach, pod pachami, w okolicy bikini. Również często wybierają ją kobiety, które mają problem z odrastającym wąsikiem na twarzy.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów duże znaczenie ma przeprowadzenie serii zabiegów laserowych. Zwykle zaleca się minimum 4 zabiegi, by pozbyć się włosków z danego obszaru. U wielu klientów efekty widoczne są na stałe, czasami pojawia się tylko niewielki odrost, więc prowadzi się zabiegi przypominające.

Jeśli chce się skorzystać z takiej metody jak laserowa depilacja Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/depilacja-woskiem/ to miasto, gdzie znajdują się gabinety oferujące usługi na najwyższym poziomie.

Gdy zatem pojawiają się problemy z nadmiernym owłosieniem i szuka się metody, która pozwoli na osiągnięcie efektu gładkiej skóry na długi czas, warto pomyśleć o wizycie w gabinecie.