Kuchenne trendy

Planujesz w tym roku remont swojej kuchni? Zanim zaczniesz organizować wielką rewolucję, sprawdź, jakie trendy królują w kuchennych wnętrzach w tym sezonie!

Otwarty układ

Projektanci tworzący budynki według nowoczesnych standardów rezygnują z wydzielania osobnych pomieszczeń na rzecz otwartych, pozbawionych ścian przestrzeni. Zlanie strefy kuchennej i wypoczynkowej w jedną całość sprzyja rodzinnej i towarzyskiej integracji oraz pozwala czerpać radość z codziennych obowiązków. Gotowanie staje się nie tylko koniecznością, a przyjemnością i okazją do ciekawego spędzenia czasu z najbliższymi. W dużych mieszkaniach najmocniejszym punktem aranżacji jest duża wyspa umiejscowiona między częścią kuchenną a salonową. Aby wyspa jak najlepiej służyła domownikom, nie może zabraknąć przy niej designerskich hokerów.

Nowoczesne meble kuchenne z naturalnych materiałów

Coraz bardziej doceniamy wysoką jakość unikatowych produktów i zwracamy uwagę na rodzaj wykorzystywanych materiałów. Co więcej, świadomie odchodzimy od masowo produkowanych szafek i blatów na rzecz modeli z naturalnych surowców. Nowoczesne meble kuchenne wykonane z drewna idealnie odpowiadają oczekiwaniom najbardziej wymagających koneserów dobrego designu. Minimalistyczna, lekka forma w połączeniu z naturalną strukturą daje naprawdę imponujący efekt! Producenci wybierają często egzotyczne gatunki, które wyróżniają się ponadprzeciętną odpornością na czynniki zewnętrzne.

Odrobina błysku

Nic tak nie dodaje szyku pomieszczeniu jak błyszczące, efektowne dodatki! Projektanci kuchni coraz częściej wprowadzają do swoich aranżacji złote, srebrne, miedziane lub chromowane elementy. Lustrzane fronty, miedziana lampa i chromowane, połyskujące dodatki dodadzą uroku nawet najprostszej kompozycji. Ciekawą nowością są meble pokryte lakierem ferromagnetycznym z drobinkami metalu. Co ważne, takie fronty okazują się być nie tylko piękne, ale również praktyczne! Powierzchnia mebli reaguje na magnes, dzięki czemu lista zakupów albo ważne informacje dla domowników będą zawsze w zasięgu wzroku.