Które kosmetyki do włosów warto mieć?

kosmetyki do wlosow

Odpowiednie kosmetyki do naszych włosów to podstawa, jeżeli chcemy zadbać o ich właściwą kondycję. Jakich produktów nie powinno jednak zabraknąć w naszej łazience?

O czym warto pamiętać, dobierając odpowiednie kosmetyki do włosów?

Pielęgnacja włosów może odbywać się na wiele sposobów. Możemy na przykład przyłożyć się do ich nawilżania, ochrony przed ich przetłuszczaniem czy nadawania ich konkretnych cech, na przykład próbować wydobyć z nich skręt. W każdej sytuacji jednak najważniejszą kwestią są rzecz jasna odpowiednie kosmetyki do włosów. Nie każdy jednak musi mieć w tej kwestii specjalistyczną wiedzę, dzięki której wręcz z zamkniętymi oczami będzie wiedział, jakie środki będą dla jego włosów najlepsze. To właśnie dlatego dzisiaj pochylimy się nad tym, jakie kosmetyki do włosów koniecznie powinniśmy posiadać.

By jednak odpowiednio to określić, musimy najpierw ustalić jaki typ włosów posiadamy. Jak to zrobić? Dobrym sposobem będzie w pierwszej kolejności obserwacja zachowania naszych włosów. Pozwoli nam to ustalić, czego tak właściwie potrzebują nasze włosy, a to pomoże nam w podjęciu następnych kroków.

Porowatość włosów – niezwykle ważny aspekt

Kwestią, o której koniecznie powinniśmy pamiętać, bez wątpienia jest porowatość włosów. Czym ona jednak tak właściwi jest? W głównej mierze jest to ocena tego, jak mocno łuski złożone z martwych komórek włosów odstają od łodygi. Im większe jest to odchylenie, tym większa jest porowatość włosów.

Większość osób posiada włosy o średniej porowatości i z reguły nie sprawiają one większego problemu. Jeżeli zaś chodzi o włosy niskoporowate, są one wyjątkowo gładkie, wytrzymałe i proste, lecz mają skłonności do przetłuszczania się. Jeżeli zaś chodzi o włosy o wysokiej porowatości, są one suche lub posiadają pewną tendencję do przesuszania się, a także są matowe i często się puszą.

Jakie kosmetyki do włosów powinny być absolutną podstawą?

Istnieje pewna grupa kosmetyków, która lepiej sprawdzi się w przypadku konkretnych typów włosów. Dzisiaj jednak powiemy sobie więcej o tym, jakie kosmetyki do włosów są swoistą bazą, bez której daleko nie zajedziemy. Co jesteśmy w stanie namierzyć w tej grupie?

Oczywiście pierwszy na myśl przyjdzie nam szampon – pozbywamy się dzięki niemu zanieczyszczeń z włosów, a także pielęgnujemy skórę głowy. Absolutnie nie powinniśmy również zapominać o odżywce, której dobór musi już zależeć od typu naszych włosów. Wielu ekspertów uważa również, że do tej grupy warto również dodać maskę do włosów. Dogłębnie nawilża ona włosy i dodaje im delikatności.