Kriolipoliza – na czym polega?

Pacjentka i lekarz

Zabiegi, które na celu mają usunięcie tkanki tłuszczowej z różnych okolic są bardzo popularne, zarówno wśród pań, jak i panów. Jednym z takich zabiegów, który porównuje się do odsysania tłuszczu jest kriolipolizy. To zabieg nieinwazyjny. Na czym polega?

Czym jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest zabiegiem, który niszczy i usuwa tkankę tłuszczową. W tym celu wykorzystuje ujemną temperaturę. W trakcie zabiegu komórki tłuszczowe poddaje się działaniu zimna, które niszczy komórki i przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza na Targówku to zabieg, który jest zabiegiem nieinwazyjnym. Polega na przyłożeniu do skóry próżniowego aplikatora, którego głównym zadaniem jest zasysanie tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu jest ona poddawana kontrolowanemu zimnu, poprzez schłodzenie jej do temperatury około -1 do – 10 stopni. W takiej temperaturze dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych. Tłuszcz ze zniszczonych komórek dostaje się krwioobiegu, a następnie jest metabolizowany przez wątrobę i wydalany z organizmu.

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg, któremu najczęściej poddają się osoby, które chcą szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu, talii, boczkach, ramionach, karku czy pośladkach. W Beautyfull By Małgorzata Bliwert zabieg ten stosowany jest niemal na każdą część ciała. Jednak działanie kriolipolizy najbardziej efektowne będzie na brzuchu, pośladkach, boczkach, talii czy ramionach. To zabieg dla osób, które mimo diety i aktywności fizycznej nie mogą schudnąć.

Zabieg trwa od 1-3 godzin, w zależności od poddawanej mu partii ciała. Efekty są sprawą indywidualną. Wiele zależy od metabolizmu i stylu życia, jaki prowadzi osoba poddająca się zabiegowi. Zmiany zazwyczaj zachodzą w ciągu dwóch do sześciu tygodni. Ostateczny rezultat widoczny jest po czterech miesiącach. Utrzymuje się on do pół roku.

Wiele osób porównuje kriolipolizę do liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Warto wiedzieć, że jest to zabieg nieinwazyjny, do którego niewymagane są badania czy konsultacja lekarska.