Kiedy warto wybrać dietę pudełkową?

dieta

Dieta pudełkowa jest jednym z hitów ostatnich lat i obecnie decyduje się na nią nadal wiele osób. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny lub dieta pudełkowa to nazwy stosowane do opisu usługi cateringowej polegającej na regularnym dostarczaniu posiłków bezpośrednio do klienta. Posiłki te przygotowywane są w ramach wybranej przez niego diety.

Dieta pudełkowa jest w stanie całkowicie zastąpić samodzielne gotowanie w domu, ponieważ może ona obejmować aż 5 posiłków dziennie. Dzięki temu stanowi ona bardzo dobry wybór dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na przyrządzanie dań, lecz jednocześnie nie chcą rezygnować ze zdrowia.

Rodzaje cateringu dietetycznego

Firmy cateringowe mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy diet pudełkowych, które różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia, typu produktów oraz kaloryczności.

Najczęściej kupowane są diety pudełkowe jak:

  • Dieta odchudzająca,

  • Dieta bezglutenowa i bez laktozy,

  • Dieta wegańska i wegetariańska,

  • Dieta dla sportowców,

  • Dieta dla cukrzyków – diabetyków,

  • Dieta dla osób ze schorzeniami układu krążenia.

Firmy cateringowe mogą zaoferować także dostęp do innego typu diet, dzięki czemu można wybrać optymalny program dla siebie, uwzględniając również własny gust, by posiłki były zdrowe, zbilansowane i smaczne.

Gdy interesuje Cię dieta pudełkowa Dąbrowa Górnicza to jedno z miast, gdzie na klientów czeka szeroka gama ofert!

Kiedy warto zamówić dietę pudełkową?

Dieta tego typu jest przede wszystkim dobrym wyborem dla tych osób, które nie mają czasu albo ochoty na samodzielne gotowanie. Wtedy wystarczy tylko wyjąć posiłek z opakowania i ewentualnie go podgrzać przed zjedzeniem.

Dzięki diecie pudełkowej można zaoszczędzić również dużo czasu, więc jest ona doskonałym wyborem dla osób, które są stale zabiegane i po prostu nie mogą przygotowywać pełnowartościowych posiłków we własnym zakresie.

W końcu dieta ta będzie świetnym wyborem dla tych osób, które nie mają wiedzy, jak gotować pełnowartościowe posiłki, które będą zdrowe.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Głównym minusem diety pudełkowej jest jej cena, ponieważ żywienie się taką metodą będzie wymagało wyższych kosztów niż samodzielne gotowanie.

Jeden dzień na diecie pudełkowej to wydatek od około 50 do nawet 80 złotych, dlatego też nie jest to opcja dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na taki koszt każdego dnia.

Dokładne informacje dotyczące kosztów diety pudełkowej można znaleźć już teraz na stronach internetowych firm cateringowych. Wiele z nich oferuje także specjalne promocje dla nowych klientów, dzięki którym można zapłacić za dietę jeszcze mniej.