Adwokat pomoże w rozwodzie. Jakie usługi oferują kancelarie?

0

Rozwód wymaga spełnienia określonych warunków oraz może być bardzo skomplikowanym procesem ciągnącym się nierzadko latami. Właśnie dlatego wiele osób planujących rozwieść się ze swoim małżonkiem decyduje się w pierwszej kolejności na wizytę u adwokata rozwodowego. Jakie usługi może zapewnić kancelaria prawna rozwodzącym się osobom?

Adwokat rozwodowy – kto to jest?

Zapotrzebowanie na obsługę prawną związaną z rozwodami spowodowało, że wykształciła się nowa profesja – adwokata rozwodowego.

Adwokat rozwodowy jest prawnikiem, który zajmuje się świadczeniem usług prawnych dotyczących rozwodów. Ma on w tym obszarze szeroką wiedzę, której towarzyszy także duże doświadczenie, by kompleksowo pomagać klientom w sprawach rozwodowych.

Zakres usług prawnych związanych z rozwodem

W kancelariach adwokackich zajmujących się świadczeniem usług w ramach rozwodów można uzyskać pełną pomoc w tym obszarze.

Obsługa obejmuje między innymi:

  • Porady prawne – prawnik może doradzić osobie planującej rozwód, jak się rozwieść, jak walczyć o dzieci czy podwyższyć alimenty,
  • Sporządzanie pism – adwokat przygotuje pozew rozwodowy, a także inne dokumenty dotyczące rozwodu, przykładowo związane z podziałem wspólnego majątku małżonków czy opieką nad dziećmi,
  • Reprezentowanie klienta – w sądzie adwokat będzie reprezentować swojego klienta i pomagać mu w trakcie rozprawy.

Adwokat rozwodowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Do rozwiedzenia się nie jest potrzebna pomoc prawna, lecz w określonych przypadkach jest ona jak najbardziej wskazana. Kompleksowe wsparcie prawnika może wtedy pomóc także w skomplikowanych sytuacjach, które dla niedoświadczonej osoby mogą być poważnym problemem.

Na pomoc prawnika najczęściej decydują się te osoby, które planują rozwiedzenie się z orzekaniem o winie drugiego małżonka, a także te, które wiedzą, że małżonek będzie sprawiać problemy w trakcie procesu rozwodowego, na przykład związane z podziałem majątku lub opieką nad dziećmi.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawną?

Gdy poszukiwana jest dobra kancelaria adwokacka Gliwice – https://lewandowskaflek.pl/ to miasto, gdzie funkcjonuje wiele punktów oferujących swoim klientom pełną pomoc.

Wybierając odpowiedniego adwokata rozwodowego, warto postawić na te kancelarie, które mają duże doświadczenie w obszarach prawa rodzinnego i opiekuńczego, a także w kwestii rozwodów. Wiele z nich reklamuje się również jako kancelarie rozwodowe.

Ponadto warto uwzględnić opinie na temat kancelarii prawnej – te można wyszukać obecnie w internecie. Gdy są pozytywne, kancelaria rozwodowa jest warta uwagi.

Leave A Reply