Adwokat pomoże w rozwodzie. Jakie usługi oferują kancelarie?

prawnik

Rozwód wymaga spełnienia określonych warunków oraz może być bardzo skomplikowanym procesem ciągnącym się nierzadko latami. Właśnie dlatego wiele osób planujących rozwieść się ze swoim małżonkiem decyduje się w pierwszej kolejności na wizytę u adwokata rozwodowego. Jakie usługi może zapewnić kancelaria prawna rozwodzącym się osobom?

Adwokat rozwodowy – kto to jest?

Zapotrzebowanie na obsługę prawną związaną z rozwodami spowodowało, że wykształciła się nowa profesja – adwokata rozwodowego.

Adwokat rozwodowy jest prawnikiem, który zajmuje się świadczeniem usług prawnych dotyczących rozwodów. Ma on w tym obszarze szeroką wiedzę, której towarzyszy także duże doświadczenie, by kompleksowo pomagać klientom w sprawach rozwodowych.

Zakres usług prawnych związanych z rozwodem

W kancelariach adwokackich zajmujących się świadczeniem usług w ramach rozwodów można uzyskać pełną pomoc w tym obszarze.

Obsługa obejmuje między innymi:

  • Porady prawne – prawnik może doradzić osobie planującej rozwód, jak się rozwieść, jak walczyć o dzieci czy podwyższyć alimenty,
  • Sporządzanie pism – adwokat przygotuje pozew rozwodowy, a także inne dokumenty dotyczące rozwodu, przykładowo związane z podziałem wspólnego majątku małżonków czy opieką nad dziećmi,
  • Reprezentowanie klienta – w sądzie adwokat będzie reprezentować swojego klienta i pomagać mu w trakcie rozprawy.

Adwokat rozwodowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Do rozwiedzenia się nie jest potrzebna pomoc prawna, lecz w określonych przypadkach jest ona jak najbardziej wskazana. Kompleksowe wsparcie prawnika może wtedy pomóc także w skomplikowanych sytuacjach, które dla niedoświadczonej osoby mogą być poważnym problemem.

Na pomoc prawnika najczęściej decydują się te osoby, które planują rozwiedzenie się z orzekaniem o winie drugiego małżonka, a także te, które wiedzą, że małżonek będzie sprawiać problemy w trakcie procesu rozwodowego, na przykład związane z podziałem majątku lub opieką nad dziećmi.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawną?

Gdy poszukiwana jest dobra kancelaria adwokacka Gliwice – https://lewandowskaflek.pl/ to miasto, gdzie funkcjonuje wiele punktów oferujących swoim klientom pełną pomoc.

Wybierając odpowiedniego adwokata rozwodowego, warto postawić na te kancelarie, które mają duże doświadczenie w obszarach prawa rodzinnego i opiekuńczego, a także w kwestii rozwodów. Wiele z nich reklamuje się również jako kancelarie rozwodowe.

Ponadto warto uwzględnić opinie na temat kancelarii prawnej – te można wyszukać obecnie w internecie. Gdy są pozytywne, kancelaria rozwodowa jest warta uwagi.