Jesienne kurtki damskie — najmodniejsze kolory sezonu

kurtka

Jesień to okres, kiedy wraz ze zmianą temperatury powietrza i warunków atmosferycznych konieczna jest zmiana swojej garderoby. Tym samym coraz częściej nosimy grube swetry oraz szale. Ponadto ważnym elementem każdej jesiennej garderoby jest także jesienna kurtka damska jak i kurtka męska. Dzięki odpowiednio dobranej odzieży możliwe jest zachowanie bardzo wysokiego komfortu termicznego. 

Jesienne kurtki damskie — co warto wiedzieć?

Tym samym nawet w przypadku bardzo chłodnych jesiennych dni, nie powinniśmy odczuwać zimna. Jednakże kurtka powinna być dobrana w taki sposób, aby nie dochodziło także do przegrzania organizmu, co jest również bardzo negatywnym zjawiskiem.

Kurtkę na jesień należy dobierać między innymi, biorąc pod uwagę swój styl życia. W przypadku, kiedy dużo poruszamy się samochodem, kurtka jesienna nie musi być przesadnie gruba. Z kolei jeśli często wybieramy się na spacery lub do pracy chodzimy bez wykorzystywania żadnych środków transportu, wówczas warto zadbać o to, aby kurtka chroniła nas przed chłodem.

Optymalny kolor kurtki jesiennej damskiej

Bardzo często najmodniejsze kurtki damskie to nie tylko te, które mają modny fason, ale także te, które charakteryzują się modnymi kolorami. W przypadku modnych kolorów kurtek w sezonie jesiennym 2021 wybór jest bardzo obszerny, o czym przeczytasz w tym wpisie o najmodniejszych kurtkach damskich.

Przede wszystkim jesień 2021 jest dość nietypowa pod względem kolorystycznym. W domach mody panują bardzo radosne oraz energetyczne kolory, które nie przypominają dotychczas panujących trendów. Modne kolory 2021 nie są w odcieniach szarości, czerni czy brązu. Zatem nie przypominają one typowych jesiennych kolorów, które tworzą aurę tej pory roku.

Jesienne kurtki w sezonie jesiennym 2021 charakteryzują się bardzo energetycznymi kolorami, które są w pełni nasycone i głębokie. Najbardziej topowe marki odzieżowe zdecydowały się na zastosowanie w swoich kolekcjach bardzo odważnych kolorów.

Przez to ubrania są bardzo wyraziste oraz z charakterem. W związku z tym modna kurtka damska jesienią 2021 powinna być w kolorze bottega green (intensywna zieleń), energetycznej zółci, ognistej czerwieni lub w kolorach nawiązujący do barw nieba. Zakres kolorystyczny jest dość szeroki.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że czerwień, żółć oraz niebieski to kolory podstawowe, zgodnie z teorią kolorów. Ponadto barwy podstawowe tworzyć mogą bardzo spójne kolorystycznie stylizacje, które jednak będą bardzo odważne.

Tym samym jesienna kurtka na przykład w odcieniu żółci będzie doskonale prezentować się wraz z czerwonym szalem oraz czapką. Co więcej, modne kurtki damskie pozwalają na stworzenie bardzo indywidualnych stylizacji. Dzięki temu osoby chcące wyrazić swój charakter z sukcesem będą mogły korzystać z modnych jesiennych kolorów.

Warto unikać szarości, czerni, które nie są już w trendach 2021. Zamiast nich lepiej jest postawić na kolory, które ożywią szare, jesienne dni.