Jaki model męskiego golfu sprawdzi się pod marynarką?

sweter

Golfy męskie to ciekawa alternatywa dla koszuli, zwłaszcza w efektownym duecie z marynarką. Sweter z golfem jest ciepły i prosty w stylizacji. Skraca także czas przygotowania ubioru do wyjścia, ponieważ łatwiej się prasuje. Dlaczego warto założyć golf pod marynarkę i jaki model wybrać, aby dobrze się zaprezentować?

Ciepły, stylowy i praktyczny, czyli dlaczego warto mieć w szafie sweter z golfem?

Pierwsza i najważniejsza zaleta golfu męskiego to oferowane przez ten typ garderoby ciepło. Takiego komfortu cieplnego nie zaoferuje nam nawet najgrubsza koszula czy sweter.

Zakładając golf męski, możemy pominąć w swojej stylizacji szalik czy komin — wysoki kołnierz chroni przez zimnem i podmuchami wiatru. Poza tym odzież tego typu jest łatwa do wyprasowania i zestawienia z innymi elementami garderoby. Nie oznacza to jednak, że swetry męskie z golfem nie zaprezentują się dobrze również solo. Wystarczy dobrać je odpowiednio do swojej sylwetki. Wtedy golf stanie się idealną górą do stylizacji smart casual, zwłaszcza jeśli zadbamy o wysokiej jakości materiał.

Jak dobrać golf męski pod marynarkę?

Golfy męskie pod marynarkę muszą zostać odpowiednio dobrane, aby całość prezentowała się klasycznie, a nie w sposób przerysowany. Liczy się odpowiedni fason, a także kolor czy materiał. Najważniejsza zasada to zachowanie komfortu, dlatego cienką, dopasowaną do ciała marynarkę zawsze zestawiamy z równie cienkim swetrem, który nie będzie krępował ruchów.

Kolory możemy łączyć natomiast nawet na zasadzie kontrastu. Efektowne powinno okazać się także przejście kolorystyczne, czyli nawiązanie barwą golfu do wzorów na marynarce. Poza tym warto pamiętać, że golfy męskie nie są najbardziej eleganckim elementem ubioru, dlatego nie będą wyglądały dobrze z wyszukanym okryciem wierzchnim. Należy parować je z mniej formalnymi marynarkami, na przykład z flaneli, sztruksu, tweedu czy wełny lub kaszmiru. Pomocny w wyborze będzie ten artykuł o golfach męskich.

Jak nosić golf z marynarką?

Jeśli nie mamy doświadczenia w nietuzinkowych połączeniach stylizacyjnych, warto postawić na sprawdzone i uniwersalne rozwiązanie, czyli czarny męski golf, który pasuje do wszystkiego i efektownie wyszczupla sylwetkę. Taki sweter najlepiej połączyć z ciekawym okryciem, na przykład w kratę. Do tego wystarczy założyć dobrze dobrane jeansy i wyższe buty typu sztyblety.

Stylizacja będzie jesienna, ciepła, wygodna i elegancka jednocześnie. Decydując się na zestawienie golf i marynarka, nie musimy jednak obawiać się wyrazistych splotów czy kolorów. Przy nich należy zachować umiar i dopilnować równowagi, decydując się na gładką, stonowaną marynarkę.

Najważniejsze jest jednak dopasowanie golfu do sylwetki. Sweter nie powinien być zbyt długi, zbyt obcisły ani zbyt luźny. Dobrze jeśli opina tors, ale leży swobodnie w okolicach brzucha. Warto zwrócić uwagę na to, jak leży, zwłaszcza jeśli planujemy nosić go także bez okrycia wierzchniego. Korzystny będzie też wybór wysokiej jakości tkaniny, która jest jednocześnie cienka i delikatna, a przy tym bardzo ciepła.