Jakie węgielki do shishy kupić?

wegielki shisha

Osoby, które dopiero co rozpoczynają przygodę z shishą z pewnością muszą się jeszcze wiele nauczyć. Najważniejsze staje się poznanie sekretu idealnego rozpalenia fajki. Oczywiście uzależnione jest to od węgielków, które zostaną wybrane. To właśnie one odpowiadają za długość trwania przyjemności jaką jest palenie shishy. Obecnie występuje wiele rodzajów węgielków, przy pomocy których można shishę rozpalić. Na szczególną uwagę zasługują jednak węgielki kokosowe. Jakie one mają właściwości?

Węgielki kokosowe i samorozpalające – podstawowe rodzaje węgielków do shishy

Wspomniane już zostało, że rynek dla palaczy oferuje im różne rodzaje węgielków do shishy. Jednak najważniejsze z nich to:

  • węgielki kokosowe
  • węgielki samorozpalające

Śmiało można powiedzieć, ze oba rozwiązania mają wiele zalet i właściwości. Większość użytkowników shishy kieruje się przede wszystkim przyzwyczajeniami lub opiniami znajomych, jeśli chodzi o wybór węgielków. Nie bez znaczenia z pewnością jest również cena węgielków kokosowych i samorozpalających. Jednak warto sobie uświadomić, że to właśnie ten niewielki detal decyduje o tym, jak komfortowe staje się palenie shishy.

Jakie właściwości mają węgielki kokosowe?

Węgielki kokosowe do shishy z pełnym przekonaniem można nazwać jednymi z najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie jej rozpalania. Jak sama nazwa wskazuje węgielki kokosowe są wykonane z kokosowej odmiany węgla. By rozpalić shishę przy ich pomocy niezbędny jest żar. Oczywiście wystarczy zapalniczka lub palnik ręczny, a niektórzy korzystają nawet z palników na kuchence gazowej. Węgielki kokosowe najlepiej trzymać przy pomocy metalowych szczypiec. To właśnie przy ich pomocy będzie można przenieść węgielek kokosowy na cybuch. W momencie kiedy materiał rozpalający uzyska odpowiedni żar, wówczas poinformuje on o tym palaczy zmieniając kolor na szary. Wybór węgielków kokosowych z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla początkujących amatorów shishy. Warto podkreślić, że oferują one długi czas spalania, a jednocześnie minimalne ilości popiołu.

Węgielki samorozpalające czy węgielki kokosowe?

Węgielki samorozpalające do shishy są dość prostym rozwiązaniem. Nie trzeba ich opalać, a cały proces rozżarzenia odbywa się jedynie w kilka sekund. Węgielki samorozpalające można palić również bezpośrednio na cybuchu. Z pewnością mają one wiele zalet. Jednak to węgielki kokosowe wydzielają znacznie więcej ciepła. Co więcej dzięki węgielkom kokosowym można cieszyć się shishą o wiele dłużej, niż w przypadku węgielków samorozpalających.