Dom pogrzebowy – jakie usługi oferuje?

uslugi pogrzebowe

Dom pogrzebowy to podmiot, od którego oczekuje się pełnej odpowiedzialności i profesjonalizmu w tak trudnym czasie wielkiego smutku dla rodziny. Uroczystość powinna być zaplanowana w taki sposób, aby jak najlepiej oddać hołd zmarłej osobie. Dobre usługi pogrzebowe to te, które choć na chwilę odciążają rodzinę i dają jej poczucie ulgi.

Dom pogrzebowy – kompleksowe usługi transportowe dla osób pogrążonych w żałobie

Dom pogrzebowy w Warszawie na Woli to miejsce, do którego rodziny mogą się udać, by dopiąć wszystkich kwestii niezbędnych do zorganizowania uroczystości pochówku zmarłego. Usługi są w pełni dopasowane do potrzeb rodziny zmarłego. Obejmują nie tylko transport zwłok, ale też nabycie trumny czy urny oraz kwiatów. W ten sposób dom pogrzebowy pomaga rodzinie przejść przez czas żałoby. W czasie, gdy najbliżsi nie mają głowy do tego, aby załatwiać formalności, pracownicy domu pogrzebowego zajmują się niezbędnymi szczegółami. Współpracują też z lokalnymi cmentarzami, by w imieniu rodzin załatwić wszelkie sprawy.

Transport zwłok – jakie przepisy polskiego prawa go regulują?

Transport zwłok w Warszawie na Rembertowie jest ściśle regulowany obowiązującymi przepisami prawa. Konkretnie wskazuje to Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie postępowania ze zwłokami oraz w sprawie zezwoleń i zaświadczeń na przewóz zwłok i szczątków ludzkich, Konwencja Wiedeńska (art. 37) oraz Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Wszystkie te zbiory praw i obowiązków są doskonale znane pracownikom domów pogrzebowych. To właśnie oni odpowiadają za wszelkie formalności, w tym również za sprowadzanie zwłok z zagranicy czy przewożenie ich na terytorium Polski. Przepisy muszą spełniać też normy sanitarne obowiązujące w naszym kraju. Konwencja Wiedeńska mówi o tym, że przewożone zwłoki muszą mieć stosowne dokumenty. Ustawa o cmentarzach i pochówku zmarłych dodatkowo reguluje kwestie związane z tematami takim jak transport zwłok oraz zasady pochówku czy też kremacji.