Jakie dodatki do przyczepy kempingowej warto kupić?

akcesoria kempingowe

Dla większości turystów wyjazd na wakacje wiąże się z koniecznością wynajęcia pokoju hotelowego albo innego miejsca noclegowego. Nie dotyczy to jednak fanów caravingu, których z roku na rok przybywa. Nowoczesne przyczepy są bogate w akcesoria kempingowe, które dodatkowo uprzyjemniają wypoczynek.

Akcesoria kempingowe – podstawy

Kiedy już wyposażymy się w wymarzoną przyczepę, należy ja odpowiednio wyposażyć tak, żeby łatwiej było znieść trudy podróży i spędzić miły wypoczynek na polu namiotowym. Podstawowe akcesoria kempingowe to oczywiście przenośna toaleta i lodówka. Na kempingach zwykle znajdują się stacjonarne toalety i prysznice, ale bez tych podstawowych sanitariów trudniej znieść wiele godzin jazdy. Należy jednak pamiętać, że toaleta musi być zawsze w stanie nienagannej czystości. W przyczepach zwykle nie ma kanalizacji, co oznacza, że nieczystości zbierają się w specjalnym zbiorniku, który należy opróżniać. Akcesoria kempingowe, które zabieramy na wakacje powinny zawierać również specjalne detergenty, ułatwiające czyszczenie urządzeń sanitarnych.

Kolejne urządzenie, bez którego nie sposób sobie wyobrazić kemping to lodówka turystyczna. Rzadko zdarza się, żeby przyczepa była wyposażona w pełnowymiarową chłodziarkę, dlatego wybierając akcesoria kempingowe do przyczepy koniecznie musimy pamiętać o lodówce. Niektóre modele mają w zestawie własny agregat, ale większość z nich to tak zwane lodówki absorpcyjne, czyli chłodzące dzięki wykorzystaniu związków na bazie amoniaku.

Akcesoria kempingowe – co jeszcze warto mieć?

Bez lodówki i toalety trudno wyobrazić sobie wakacje w przyczepie, ale warto pomyśleć również o zamontowaniu klimatyzacji. Znacznie ułatwi to spędzanie relaks w gorące, letnie dni, kiedy temperatura wewnątrz kampera czy przyczepy znacznie przekracza 30 stopni Celsjusza. Przyda się również podczas zimowych wypraw. Warto wyposażyć się również w takie akcesoria kempingowe, jak palnik elektryczny i pojemnik na śmieci.