Jaki alkohol na wesele wybrać?

alkohol na wesele

Wesele to wydarzenie, podczas którego ważne jest zaserwowanie gościom odpowiednich trunków. Jakie z nich będą najlepsze? Jak je podać? Oto pomysły, które warto wziąć pod uwagę!

Alkohol na wesele – co warto kupić?

Jeśli szukasz pomysłu na alkohol na wesele, to jedną z opcji jest zaopatrzenie się w różne rodzaje wina (białe, czerwone, różowe), whisky, ginu, wódki, koniaku i oraz w inne alkohole mocne.

Można też postarać się o różne gatunki piw, a dla tych, którzy preferują napoje bezalkoholowe, warto zaopatrzyć się w soki, napoje gazowane oraz w wodę mineralną.

Dzisiaj w sklepach z alkoholami można znaleźć wiele propozycji, dlatego warto wziąć pod uwagę różne trunki. Ważne jest zatem, aby zapewnić różnorodność i dostosować ofertę do preferencji gości.

Jak serwować alkohol na weselu?

Jeśli nie wiesz, jak serwować alkohol na weselu, możesz wziąć pod uwagę poniższe porady:

  • Ustaw stolik z alkoholem w miejscu, gdzie będą mogli się do niego swobodnie dostać goście. Może to być przykładowo miejsce przy wejściu do sali lub obok stołu z jedzeniem.
  • Przygotuj szklanki lub kieliszki w różnych wariantach, aby goście mogli wybrać ten, który im odpowiada.
  • Ustaw przy stoliku z alkoholem etykiety z nazwami poszczególnych trunków, aby goście wiedzieli, co mogą wybrać.
  • Skorzystaj z pomocy kelnera lub kelnerki, którzy będą serwować alkohol.
  • Zamów drinkbar na wesele, aby drinki dla gości przygotowywał profesjonalny barman.
  • Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej ilości lodu i soków do mieszania z alkoholem.

Kiedy warto zdecydować się na drinkbar na wesele?

Obecnie bardzo popularną opcją jest drinkbar na wesele – https://mobilni-barmani.pl/barman-na-wesele-cena/ Czy warto zdecydować się na taką usługę?

Decyzja o zatrudnieniu barmana na wesele zależy od kilku czynników. Przede wszystkim warto rozważyć taką opcję, jeśli chce się zapewnić gościom szeroki wybór drinków i koktajli. Barman może przygotować różnego rodzaju drinki, które są dostosowane do preferencji gości, aby dzięki temu zapewnić im niezapomniane wrażenia smakowe.

Zatrudnienie barmana to też dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz martwić się o przygotowywanie drinków samodzielnie lub jeśli nie masz odpowiednich umiejętności i doświadczenia. Barman będzie miał też odpowiedni sprzęt i akcesoria, dzięki czemu przygotowywanie drinków będzie szybsze i efektowne.

Jakie są ceny wynajęcia barmana na wesele?

Zwykle trzeba liczyć się z kosztem powyżej 2 tysięcy złotych. Ostateczny koszt będzie zależeć od liczby gości, ustalonej liczby drinków na jednego gościa, rodzaju drinków, ilości alkoholi potrzebnych do serwowania, czasu obsługi oraz liczby barmanów.