Jak żyć w stylu lumberjack i wyglądać jak prawdziwy drwal?

styl zycia

Niewątpliwie styl lumberjack znany jest od lat, ale jego huczny powrót nastąpił około 5 lat temu. Mowa o stylu drwala, który może być również swoistym stylem życia, związanym z traperskim podejściem, nie przywiązywaniem się do miejsc, ciekawością świata i ludzi. Dziś zastanowimy się jak żyć w stylu lumberjack i wyglądać jak prawdziwy drwal.

Styl życia drwala – trochę historii i współczesnego podejścia

Niewątpliwie klasyczny Lumberjack żył w obozie dla drwali i prowadził migracyjny tryb życia. Ciężko pracował i żył też w prowizorycznych warunkach w namiotach czy barakach. Kiedy nastały lata 60-te i powszechny w Stanach Zjednoczonych stał się transport lądowy, nie było już potrzeby utrzymywania obozów. Jednak styl bycia drwala pozostał w świadomości wielu i dzisiejsi drwale, choć są typowymi mieszczuchami, którzy czasem w życiu nie mieli w ręku siekiery, a nawet młotka, chcą uchodzić za twardzieli, którzy nie boją się żadnych wyzwań, a jednocześnie nie przywiązują wagi do luksusów. Nie mniej jednak niejeden modny drwal nosi skórzane workery albo drogie kalosze Huntery. Ponadto oczywiście lubi luźny miejski styl, przecierane jeansy i flanelowe koszule, do których koniecznie zakłada przeciwsłoneczne okulary. Aby podkreślić nonszalancję lekko podwija nogawki spodni, czy nie wiąże wszystkich sznurówek w swoich workerach, podwija też rękawy koszuli. Ponieważ nie zawsze może nosić ulubioną flanelę, jeasny i ramoneskę, dba o swój największy atrybut, czyli misternie przystrzyżoną bujną brodę, która jest jego znakiem rozpoznawczym i dodaje mu powagi czy czasem nawet nieco złowrogiego wyglądu.

Klasyczny Lumberjack nie stroni od surwiwalu czy też caravaningu

Jeśli mężczyzna chce uchodzić za klasycznego drwala nie może lubić wygodnych rozrywek, a raczej te ekstremalne czy z kategorii sztuki przetrwania. Wakacje pod namiotem, czy caravaning i przemierzanie nieznanych zakątków świata to jego hobby. Oczywiście w drugim przypadku niezaprzeczalnie wymaga to sporych środków finansowych, bo kampery do tanich nie należą. Oczywiście zawsze można wypożyczyć taki pojazd na wakacje, jeśli chce się przeżyć prawdziwą przygodę, a nie spędzić czas na leżaku nad basenem w kilkugwiazdkowym hotelu. Chęć podróży i częstych zmian jest zakorzeniona w świadomości drwala.

Dbałość o formę jest ważna, czyli praca nad siłą

Z czym kojarzy się drwal? Przede wszystkim z siłą i rozbudowaną masą mięśniową, choć nie zawsze sylwetką kulturysty. Na pewno jednak lumberjack musi dbać o swoją formę i nie stronić od siłowni. Choć obecnie korzystanie z nich jest utrudnione, dlatego warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt, z którego można korzystać w domu i szlifować swoją sylwetkę i kondycję, a przede wszystkim siłę fizyczną. Oczywiście warto korzystać również z innych form ruchu, jak na razie można już korzystać z basenów, a zawsze pozostaje także darmowa forma ruchu, czyli jogging.

Jak dbać o swoją brodę, by przy aktywnym trybie życia prezentowała się nienagannie?

Cechą charakterystyczną każdego mężczyzny, który żyje w stylu lumberjack jest gęsta i wypielęgnowana broda. Zatem nie może być zmierzwiona, połamana, sucha i nieokiełznana. Drwal choć jest bardzo męski musi mieć dość rozbudowaną kosmetyczkę, bowiem specyfików do brody jest całkiem sporo. Warto zdecydować się chociażby na kosmetyki Horde. Wśród nich można znaleźć szampony, balsamy czy też olejki do brody. Te ostatnie nie tylko doskonale zmiękczają zarost, ale również nawilżają go i pięknie pachną. W ofercie producenta kosmetyków Horde znalazło się wiele męskich zapachów, np. nuty bursztynu i kadzidła, czy rzecz jasna leśnego z nutą porzeczki. Każdego drwala zachwyci zapach wyprawianej skóry, a także mchu dębowego. Do brody trzeba zakupić też dobrej jakości kartacz, który pomoże w jej rozczesywaniu, a przy okazji poprawi ukrwienie skóry pod zarostem i pobudzi cebulki włosowe do wzrostu.

Prawdziwy drwal pamięta również o ochronie swojej fryzury. Zatem zimą nosi czapkę typu beanie, która świetnie pasuje do jego stylu i jest niecodziennym elementem oferty producenta kosmetyków Horde. Choć wielu wieszczyło jego koniec, styl lumberjack ciągle ma się dobrze. Pamiętaj! W utrzymaniu nienagannego wyglądu brody pomogą wizyty u barbera.