Jak zorganizować zimowe ferie w górach, które zachwycą najmłodszych? Podpowiadamy!

aktywność fizyczna

Zima to idealna okazja do zabaw na śniegu. Zapewne każda dorosła osoba pamięta beztroskie chwile spędzane na lepieniu bałwanów, bitwach na śnieżki oraz zjazdach na sankach bądź nartach. Takie cudowne wspomnienia rodzice chcą również zapewnić swoim dzieciom, dlatego organizują im ferie w górach, a przy okazji sami mają niezwykle udany urlop. W tym wpisie podpowiadamy, jak zorganizować ferie w górach, by zarówno najmłodsi, jak i dorośli spędzili wspaniale czas.  

Ferie zimowe w górach – korzyści dla zdrowia

Codzienne, monotonne czynności, brak aktywności fizycznej, a także brak humoru i sił – to typowe cechy towarzyszące zimowej aurze. Aby je nieco odmienić, koniecznie pomyśl o feriach zimowych w górach i to koniecznie ze swoimi pociechami! Co więcej, sport uprawiany zimą hartuje organizm, tym samym zwiększa jego wydolność oraz odporność. To szczególnie ważne dla dzieci, aczkolwiek ty również na tym skorzystasz!

Nie musisz się martwić, że nie umiecie jeździć na nartach czy nie macie odpowiedniego sprzętu do zimowych szaleństw – przy prawie każdym ośrodku narciarskim funkcjonują wypożyczalnie sprzętów oraz szkółki narciarskie. Pod czujnym okiem instruktora szybko nabierzecie wprawy w jeździe na nartach lub snowboardzie, dodatkowo spędzicie razem niezapomniane chwile.

Ferie zimowe a warunki atmosferyczne

Warto zwrócić uwagę na zmianę klimatu, która skutkuje coraz mniejszym występowaniem śniegu, głównie w miejskich aglomeracjach. Przekłada się to na ograniczony czas zabawy pośród białego puchu. Ferie zimowe w górach, to często jedyna okazja, aby dzieci mogły poczuć prawdziwą radość ze śniegu.

Zadowolenie potomka z zabawy na śniegu to jedno. Wyjazd w góry może także odkryć jego umiejętności i pasję związaną z białymi sportami.

Ferie zimowe w górach – jakie miejsce wybrać?

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby spędzić cudowne ferie zimowe ze swoimi dziećmi. W Polsce występuje wiele górskich rejonów, w których nie brakuje atrakcji. Południe Polski to świetny pomysł na udany urlop. Mowa tu o Karkonoszach i Tatrach, gdzie można znaleźć najbardziej rozbudowaną bazę narciarską.

Białka Tatrzańska to szczególne miejsce dla miłośników sportów śnieżnych, takich jak np. narty. Jest to miejscowość najbardziej i najchętniej odwiedzana przez małych i dużych turystów, ze względu na szeroką ofertę oraz znajdujące się tam liczne atrakcje, w tym Resort Bania, który stale rozbudowuje i modernizuje Paweł Dziubasik, współwłaściciel.

Ferie w górach dla najmłodszych – jaki nocleg?

Odpowiedni wybór pensjonatu to podstawa udanych ferii zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Pogoda w górach bywa zmienna i nie zawsze musi sprzyjać, dlatego obowiązkowo wybierz taki hotel, który znajduje się nieopodal przeróżnych atrakcji np. kina, muzeum, aquaparku czy sali zabaw.

Jeśli wyjeżdżasz w góry z myślą o odpoczynku, to pomyśl o wybraniu hotelu z ofertą animatorów rozrywki. Są to osoby zajmujące się dziećmi, dostarczające im wielu zabaw, radości i uśmiechu na twarzy. A może chcesz poszaleć na nartach lub snowboardzie, a Twoje pociechy jeszcze tego nie potrafią i nie mogą ci towarzyszyć? Przy niektórych stokach funkcjonują przedszkola dla dzieci, w których można zostawić dzieci na czas szusowania.