Jak wytępić prusaki – oto TOP5 skutecznych metod

jak pozbyc sie prusakow

Słodycze – lubią je zarówno dzieci, jak i dorośli. Cukier to także ulubiony pokarm dobrze nam znanego, niewielkiego owada zwanego prusakiem. Owady te chętnie zamieszkują zakamarki naszej kuchni. Trudno je wytępić. Istnieje jednak wiele skutecznych metod. Zatem, jak się pozbyć prusaków? Poniżej wskazujemy najlepsze sposoby na zwalczanie prusaków.

Zwalczanie prusaków – z kim mamy do czynienia?

Prusaki to owady podobne do karaluchów, są jednak od nich szybsze i zwinniejsze. Jeżeli przyjrzymy się budowie prusaków z bliska, to zauważymy charakterystyczne kolce, okalające wszystkie odnóża. Służą one prusakom do sprawniejszego poruszania się.

Dzięki nim mogą się wspinać praktycznie wszędzie z bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Z kolei z ich niewielkiej głowy wyrastają sporych rozmiarów czułki. Czułki te są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju dźwięki oraz zapachy.

Prusaki – jak wytępić je samemu?

Jeśli zauważymy w mieszkaniu chociażby jednego prusaka, powinniśmy zainterweniować i jak najszybciej rozpocząć zwalczanie prusaków. Prusaki to owady stadne, oznacza to, że gdzieś zapewne kryje się ich cała kolonia. Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się prusaków z domu, jest zastosowanie profesjonalnych środków.

Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się prusaków, skontaktuj się z fachowcami, choćby z firmy Stander. Jeśli mimo wszystko wolisz najpierw wypróbować domowy sposób na prusaki, radzimy, od czego zacząć. Zanim zabierzemy się za zwalczanie prusaków domowym sposobem, warto odkurzyć oraz umyć wszelkie potencjalne miejsca, w których mogą chować się te owady.

Jednym z najtańszych i najpopularniejszych sposobów walki z prusakami jest umieszczenie w pojemniku pietruszki i postawienie go w okolicach miejsca bytowania prusaków na noc. Zapach pietruszki działa na prusaki intensywnie odstraszająco. Kiedy znajdą się już w misce, możemy spróbować je zlikwidować. Innym sposobem jest wykonanie mieszanki, do której potrzebny nam będzie cukier oraz kwas borny. Obie te rzeczy mieszamy ze sobą w równym proporcjach i rozsmarowujemy w miejscach bytowania prusaków. Mieszanina ta działa na zasadzie domowej trutki.

Prusaki – jak się ich pozbyć raz na zawsze

Domowe sposoby mogą ograniczyć liczbę prusaków. Niemniej jednak całkowicie problem rozwiązują tylko fachowe metody. Przedstawiamy 5 najskuteczniejszych metod zwalczania prusaków.

  1. Żel do zadań specjalnych – to środek, który zawiera w sobie zarówno substancję wabiącą prusaki, jak i składnik biobójczy. Wystarczy nałożyć go punktowo w miejscach, lub okolicach bytowania prusaków a na pewno szybko zmniejszymy ich populację, a ostatecznie pozbędziemy się wszystkim owadów.

  2. Opryskiwanie Ultra Low Volume (ULV) – metoda polegająca na rozpryskiwaniu w formie kropelek suchej mgły ze środkiem biobójczym wewnątrz. Środek ten uaktywnia się dopiero w momencie, kiedy prusak nadepnie na kropelkę.

  3. Oprysk szczegółowy – zwalczanie prusaków metodą wykorzystującą wodę pod ciśnieniem ze środkiem biobójczym, który aplikuje się punktowo.

  4. Spray biobójczy, którym w łatwy i szybki sposób można spryskać podejrzane miejsca.

  5. Fumigacja, czyli odpalenie specjalnej świecy dymnej ze środkiem biobójczym. Rozpylony w ten sposób środek szybko przedostaje się w każdy zakamarek.