Jak wykonywana jest profesjonalna instalacja klimatyzacji?

0

Upalne lata sprawiły, że coraz więcej osób decydowało się na montaż klimatyzacji. Oczywiście można skorzystać z mobilnej klimatyzacji, ale lepszym i tańszym rozwiązaniem jest klimatyzacja stacjonarna. Jak wygląda montaż i na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji?

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Klimatyzacja może być przenośna i stacjonarna. Przenośną klimatyzację z powodzeniem można samemu zamontować. Natomiast klimatyzacja stacjonarna wymaga wynajęcia profesjonalnej firmy. Instalacja klimatyzacji w Białymstoku wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego wyposażenia. Pierwszą czynnością, na jaką należy zwrócić uwagę jest ostrożne wyjęcie klimatyzatora z opakowania. Po wyjęciu należy sprawdzić czy jednostki i ich połączenia się są uszkodzone. Ważne jest sprawdzenie czy nie doszło do rozszczelnienia przewodu freonowego łączącego skraplacz z parownikiem. W kolejnym kroku ważny jest wybór lokalizacji jednostek i ustalenie przebiegu przewodów. Równie ważne jest wskazanie miejsca na otwór umożliwiający ich wzajemne połączenie. W kolejnych krokach montowana jest instalacja jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej, podłączenie przewodów freonowych i elektrycznych do jednostki zewnętrznej, montaż odpływu skroplin. Ostatni krok to pierwsze uruchomienie i kalibracja całego układu klimatycznego.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego zakładania klimatyzacji?

Oczywiście na rynku dostępne są klimatyzatory do samodzielnego montażu. Jednak znajomość kolejnych procedur i odpowiedni sprzęt są bardzo ważne, by klimatyzacja działała bez zarzutu. Montaż klimatyzacji nie jest prosty, wymaga sporego doświadczenia, jak i specjalistycznych narzędzi, które rzadko są na wyposażeniu domowego majsterkowicza. Montując klimatyzację samodzielnie, tracimy gwarancję i gwarancyjny serwis klimatyzacji. Poza tym złe podłączenie przewodów może być niebezpieczne dla zdrowia domowników. Nie chcą odpowiadać za własne błędy, które często mogą być kosztowne, lepiej powierzyć montaż klimatyzacji specjalistom. 

Leave A Reply