Jak wykonywana jest profesjonalna instalacja klimatyzacji?

instalacja klimatyzacji

Upalne lata sprawiły, że coraz więcej osób decydowało się na montaż klimatyzacji. Oczywiście można skorzystać z mobilnej klimatyzacji, ale lepszym i tańszym rozwiązaniem jest klimatyzacja stacjonarna. Jak wygląda montaż i na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji?

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Klimatyzacja może być przenośna i stacjonarna. Przenośną klimatyzację z powodzeniem można samemu zamontować. Natomiast klimatyzacja stacjonarna wymaga wynajęcia profesjonalnej firmy. Instalacja klimatyzacji w Białymstoku wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego wyposażenia. Pierwszą czynnością, na jaką należy zwrócić uwagę jest ostrożne wyjęcie klimatyzatora z opakowania. Po wyjęciu należy sprawdzić czy jednostki i ich połączenia się są uszkodzone. Ważne jest sprawdzenie czy nie doszło do rozszczelnienia przewodu freonowego łączącego skraplacz z parownikiem. W kolejnym kroku ważny jest wybór lokalizacji jednostek i ustalenie przebiegu przewodów. Równie ważne jest wskazanie miejsca na otwór umożliwiający ich wzajemne połączenie. W kolejnych krokach montowana jest instalacja jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej, podłączenie przewodów freonowych i elektrycznych do jednostki zewnętrznej, montaż odpływu skroplin. Ostatni krok to pierwsze uruchomienie i kalibracja całego układu klimatycznego.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego zakładania klimatyzacji?

Oczywiście na rynku dostępne są klimatyzatory do samodzielnego montażu. Jednak znajomość kolejnych procedur i odpowiedni sprzęt są bardzo ważne, by klimatyzacja działała bez zarzutu. Montaż klimatyzacji nie jest prosty, wymaga sporego doświadczenia, jak i specjalistycznych narzędzi, które rzadko są na wyposażeniu domowego majsterkowicza. Montując klimatyzację samodzielnie, tracimy gwarancję i gwarancyjny serwis klimatyzacji. Poza tym złe podłączenie przewodów może być niebezpieczne dla zdrowia domowników. Nie chcą odpowiadać za własne błędy, które często mogą być kosztowne, lepiej powierzyć montaż klimatyzacji specjalistom.