Autoholowanie w Gdańsku – w jakich przypadkach musisz skorzystać z pomocy?

holowanie samochodu

Zepsuty samochód oznacza z reguły poważne problemy. Gdy awaria nastąpi nagle, można liczyć się z tym, że poza właścicielem auta poszkodowane będą też inne osoby. Samochód trzeba poddać naprawie, co nie zawsze możliwe jest od razu. Najgorsze przypadki to awarie pojawiające się na drogach i autostradach.

Autoholowanie – kiedy trzeba z niego skorzystać?

Zepsuty samochód trzeba usunąć z drogi, jeśli kierowca sam nie może tego zrobić. Istnieje specjalna usługa, mianowicie autoholowanie w Gdańsku. Holowanie może dotyczyć doraźnej pomocy świadczonej przez innych kierowców, ale jest też specjalistyczną usługą.

W dużych miastach działają firmy wykonujące taką usługę jak np. pomoc drogowa 24h w Gdańsku. Podany numer telefonu działa całą dobę, więc jeśli coś stanie się np. po północy, kierowca nie musi czekać do rana na pomoc. Istnieją też serwisy mobilne docierające na miejsce zdarzenia.

Pomoc drogowa – co oferuje kierowcom?

W razie awarii pierwszym ważnym kontaktem jest pomoc drogowa w Gdańsku. Firmy te mogą zapewnić szybkie wsparcie na terenie całego Gdańska i okolic. Dysponują różnorodnym wyposażeniem, więc poradzą sobie z pojazdem niewielkim i dużym takim jak samochód ciężarowy. Mogą zaoferować np. wulkanizację na miejscu lub odholować auto.

Jeśli kierowca ma umowę z daną firmą, zyskuje dużo więcej możliwości. Niektóre udostępniają samochody zastępcze w Gdańsku – można z nich korzystać do czasu naprawienia uszkodzonego pojazdu. Auto takie jest odpowiednio oznakowane, ale nowe, sprawne i pozwala normalnie funkcjonować.

Mobilna wulkanizacja tirów – co to za usługa?

Gdy wypadkowi ulegnie tir, sytuacja robi się trudniejsza. Duży pojazd trudniej holować, skorzystanie z lawety też nie jest tak proste. Mobilna wulkanizacja tirów w Gdańsku to serwis wykonujący różne drobne naprawy w miejscu zdarzenia. Jeśli to wystarczy, pojazd może odjechać „na własnych kołach” i dopiero wtedy trafić do warsztatu.

Podsumowując, uszkodzone pojazdy niejednokrotnie utrudniają poruszanie się drogą innym użytkownikom ruchu. Trzeba je naprawić lub odholować. Kierowcy zazwyczaj w takim przypadku dzwonią po pomoc drogową.