Suknie ślubne szyte na miarę – co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz

suknie slubne

Niepowtarzalna, zjawiskowa i perfekcyjnie dopasowana – jeśli marzysz o tym, żeby właśnie taka była Twoja suknia ślubna, na pewno idealnym wyborem będzie kreacja szyta na miarę. Jakie zalety posiada takie rozwiązanie? I co musisz wiedzieć zanim udasz się do krawcowej lub salonu sukien ślubnych? Sprawdź nasz poradnik.

Szyta na miarę czy prosto z salonu?

Ta jedyna suknia, którą masz oczarować swojego przyszłego męża i wszystkich gości – z pewnością masz już w małym palcu wszystkie modowe trendy oraz przeczytałaś mnóstwo ślubnych poradników. I bardzo słusznie. Zanim bowiem ruszysz na łowy, dobrze jest zastanowić się nad tym czego chcesz i jaka powinna być Twoja wymarzona, ślubna suknia.

Podstawową sprawą, jaką należy przemyśleć jest oczywiście wybór między gotową suknią ślubną, a tą szytą na miarę. Pierwszy z nich, to oszczędność czasu, drugi zaś to suknia jedyna w swoim rodzaju. A świadomość, że nikt więcej nie miał na sobie takiej kreacji na pewno podniesie pewność siebie w tym wyjątkowym dniu.

Pasja, talent i najlepsze tkaniny

Suknia ślubna szyta na miarę, to idealny wybór w przypadku Pań, które chcą wyglądać i czuć się wyjątkowo, a w końcu taki cel przyświeca większości panien młodych. Jeśli jesteś jedną z nich, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Im szybciej zgłosisz się do odpowiedniego miejsca, tym lepiej. Dobre salony posiadają wiele klientek, więc czas oczekiwania na suknię może być stosunkowo długi. Kluczowe, przy sukni ślubnej szytej na miarę, jest wybranie odpowiedniej osoby, która ma zająć się projektem oraz jej uszyciem.

Najlepiej udać się do profesjonalistów, którzy posiadają nie tylko doświadczenie, ale także talent i pasję, jak choćby Laurelle w Warszawie, gdzie możesz kupić gotowy projekt lub skorzystać z możliwości indywidualnego szycia na miarę.

Zgodnie z Twoją wizją i upodobaniami

Zdecydowałaś, że Twoja suknia ślubna ma być szyta na miarę? Teraz przyszła pora na przemyślenie kwestii fasonu, materiału i wszelkich elementów, które powinna posiadać Twoja wymarzona kreacja. Najlepiej, jeśli udasz się do salonu lub krawcowej z pewną koncepcją – nawet tylko ogólną. W końcu to Ty wiesz najlepiej w czym czujesz się dobrze, a jest to jedna z najważniejszych spraw.

Opowiedz o swoim pomyśle wybranej krawcowej, a ona zajmie się tym, żeby przekuć Twoje pragnienia w rzeczywistość. Dobra projektantka doradzi także, które fasony będą odpowiednie do Twojej figury oraz rodzaju posiadanej urody. Ważny jest każdy, nawet najmniejszy detal, jak choćby kolor sukni. Czysta biel jest dość „trudną” barwą, która tak naprawdę pasuje niewielu kobietom. Ecru czy kość słoniowa są bardziej twarzowe, ale w którym będzie Ci lepiej? Zaufaj specjalistom.