Jak dopasować meble na wymiar w wąskim pokoju?

meble na wymiar

Wąskie pokoje w wynajmowanych mieszkaniach są prawdziwą zmorą. Dopasowanie właściwych mebli do przestrzeni o nietypowych wymiarach wymaga odpowiedniego przygotowania, skupienia oraz doboru właściwych środków. Zamiast rozwiązywać ten problem na własną rękę, warto od razu zgłosić się do profesjonalistów od mebli na wymiar (www.kaja-meble.pl/meble-na-wymiar-konin/) Czekają tam liczne propozycje meblowe i aranżacyjne, jeśli chodzi o urządzanie zacisza domowego oraz miejsca do pracy. Okazuje się, że przy odrobinie dobrej inwencji nawet na wąskich przestrzeniach stworzyć można przytulny zakątek do odpoczynku lub pracy. Tylko jak to zrobić?

Meble na wymiar w wąskich pokojach

Podstawa to nie zagracać niepotrzebnie przestrzeni. Zrobić wszystko, by na podłodze było jak najwięcej wolnego miejsca. Dzięki temu poruszanie się po małym pokoju nie będzie utrudnione. Wąskie pokoje często mają wysoko osadzone sufity. Może to więc dobry pretekst, by z pomocą konstruktorów oferujących meble na wymiar stworzyć coś w rodzaju antresoli, która dodatkowo podzieli pokój na dwie oddzielne strefy? Z pewnością warto rozważyć takie rozwiązanie. Półki i regały na wszelkie niezbędne przedmioty codziennego użytku mogą zostać umieszczone na ścianach w różnych odstępach, pozostawiając mnóstwo wolnego miejsca na podłodze. Niezbędne w każdym wynajmowanym pokoju są łóżko, biurko oraz szafa na ubrania. Kwestię spania i nauki rozwiązać można poprzez stworzenie połączenia biurka z łóżkiem, dzięki któremu uda się dodatkowo zaoszczędzić trochę przestrzeni. Gustowne meble na wymiar mogą mieć postać łączoną – na dole znajdzie się biurko lub stół do pracy, a na górze można zaaranżować miejsce na materac do spania, gdzie wchodzi się po specjalnie zaprojektowanej drabince. Jest to z pewnością świetne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży, ale również chętnie korzystają z niego osoby w wieku akademickim.

Meble na wymiar – sposoby na wąski pokój

Efektowne meble na wymiar do wąskich pokoi nabyć można w sklepie Kaja-Meble.pl przez cały rok. Zachwycają one nie tylko oryginalną konstrukcją, ale również dopieszczoną strukturą z najlepszych na rynku gatunków drewna. Wszystkie propozycje aranżacyjne przez długie lata zachowują świeżość oraz funkcjonalność. Do jasnych przestrzeni wspaniale pasują meble na wymiar w tonacji miodowej, współgrać będą z kremową lub pastelową aranżacją ścian i takimi samymi dodatkami. Zwolennikom ciemnej klasyki o odcieniach mahoniu lub kasztana polecamy meble na wymiar pełniące wiele ról. Z masywnej komody stworzyć można dyskretne biurko, rozkładany blat w ciągu dnia może być miejscem do pracy, a wieczorem podczas spotkania towarzyskiego nawet nie pozwoli się zauważyć. Podwieszane meble na wymiar to ogromne udogodnienie dla wszystkich, którym zdarza się ustawicznie narzekać na zbyt wąski pokój. Konstrukcje stelażowe gwarantują komfort użytkowania i bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Na podwieszanych regałach zmieszczą się książki, materiały naukowe, liczne pamiątki oraz sprzęt komputerowy lub AGD. Wysokie ściany mogą stać się niezłym wyzwaniem aranżacyjnym, a meble na wymiar doskonale wypełniają swoją rolę w najbardziej nietypowych przestrzeniach.