Jak dopasować elegancką koszulę do męskiej sylwetki? Porady ekspertów

garnitur

Jeszcze kilka lat temu eleganckie koszule były noszone wyłącznie w zestawieniu z garniturem, na wyjątkowe i uroczyste okoliczności. Dziś moda męska się zmienia. Coraz więcej Panów sięga na co dzień po eleganckie koszule. Niestety, zbyt wielu mężczyzn nie wie czym się kierować, aby wybierać takie eleganckie męskie koszule bawełniane, które będą idealnie dopasowane do sylwetki.

Rozmiar koszuli

Rozmiar i krój to podstawowe parametry, którymi należy się kierować, wybierając męskie koszule eleganckie. Długość powinna być dopasowana do wzrostu mężczyzny — nie jest to ani wygodne, ani estetyczne, jeżeli koszula jest zbyt krótka i w czasie noszenia wychodzi ze spodni. Dobrze dobrana koszula powinna również bardzo dobrze przylegać do ciała, natomiast rękawy powinny sięgać za nadgarstek.

Poza rozmiarem, w doborze męskiej koszuli ważny jest również jej krój:

  • koszula slim fit dzięki temu, że dobrze się układa, doskonale podkreśla atletyczną budowę ciała. Koszula slim męska ze względu na to, że jest dość wąska, będzie się sprawdzała wśród mężczyzn, którzy chcą podkreślić sylwetkę, a nie tuszować jej mankamenty;
  • koszula regular fit ma bardzo klasyczny krój. Z tego też względu takie koszule męskie uznawane są za najbardziej uniwersalne, które bez większych przeszkód można dopasować do niemal każdego typu sylwetki;

koszula normal (custom fit) w przeciwieństwie do modeli slim fit nie posiada charakterystycznych wcięć. Ten model był bardzo popularny kilkanaście lat temu, dziś korzystają z niego przede wszystkim mężczyźni o potężnej budowie ciała (ze względu na znaczącą długość i szerokość).

Klasyczna granatowa koszula męska

Budowa ciała a wybór eleganckiej koszuli męskiej

Choć jakość materiału i wykonania ma bardzo duży wpływ na to, jak na mężczyźnie prezentuje się koszula, to jednak zdecydowanie ważniejsze jest jej odpowiednie dopasowanie do sylwetki. Bez tego nawet najwyższej jakości odzież nie będzie się prezentowała tak, jak powinna. Dobrze dopasowana koszula zakryje mankamenty, a podkreśli największe atuty sylwetki. Czy męska koszula wysokiej jakości musi kosztować krocie? Przeczytaj artykuł na ten temat: http://twojezaglebie.pl/nie-przeplacaj-stylowa-koszula-denley/

Dopasowana koszula męska slim fit

 

Sylwetka prostokątna dotyczy najczęściej młodych, wysokich mężczyzn. Ten typ sylwetki charakteryzuje się identyczną szerokością ramion, klatki piersiowej, brzucha oraz bioder. Tu dobrym rozwiązaniem będzie koszula slim fit (opcjonalnie regular fit), która podkreśli smukłą sylwetkę.

Mężczyźni o sylwetce typu trójkąt — brzuch szerszy od ramion — powinni wybrać koszulę tak dobraną, aby odciągała uwagę od brzucha. Najlepiej by była dopasowana i wykonana z przewiewnego i niesztywnego materiału. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest dopasowanie kolorystyczne koszuli do spodni (warto też ją w nie wsunąć). Tu sprawdzą się bardzo dobrze również koszule w delikatne, pionowe paski. Takie zasady doboru eleganckiej koszuli sprawdzą się również w przypadku mężczyzn o kolistym typie sylwetki, którzy mają zaokrąglone ciało, począwszy od klatki piersiowej, a kończąc na biodrach.

Sylwetka typu rożek to rozbudowana atletycznie klatka piersiowa, szerokie ramiona, płaski brzuch i wąskie biodra. Przez wielu jest to najbardziej pożądany typ sylwetki, dlatego też koszule męskie muszą być tak dobrane, by podkreślały największe atuty. Najlepsze będą tu koszule typu slim fit i super slim. Klasyczne modele nie powinny znaleźć się w szafie mężczyzny o takiej budowie ciała, gdyż niepotrzebnie będą zakrywały jego największe atuty.