Ile trwa doręczenie paczki do Polski z UK? Sprawdziliśmy

przesylki

Wielka Brytania i Polska są od siebie oddalone od setki kilometrów, co nie oznacza, że przesyłanie listów i paczek między tymi krajami musi trwać bardzo długo. Rozwiązania logistyczne wykorzystywane przez firmy kurierskie gwarantują szybką oraz sprawną dostawę przesyłek. Bywa jednak, że czas ten wydłuża się ze względu na czynniki niezależne od przewoźników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, ile obecnie trzeba czekać na przesyłki z UK do Polski.

Paczki do Polski z Anglii – jak można sprawdzić ich termin doręczenia adresatowi?

Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich. Każda z nich, chcąc być konkurencyjną dla pozostałych, za priorytet stawia sobie szybkość dostarczania paczek. Dlatego przesyłki z Anglii do Polski są zwykle u odbiorcy w ciągu kilku dni roboczych.

Kurier do Polski z UK dostarcza przesyłki pod same drzwi adresata i odbiera je prosto z rąk nadawcy. Tego, ile będzie trwała droga paczki z UK do Polski, można dowiedzieć się, korzystając z wyszukiwarki znajdującej się na stronie firmy Euro-Paka – https://www.euro-paka.pl/. Dzięki niej wysłanie paczki z Anglii do Polski może odbyć się najniższym możliwym kosztem. Dzieje się tak, gdyż wyszukiwarka ta pozwala porównać ofert różnych kurierów.

Aby poznać termin dostarczenia paczki do Polski z Anglii, można oczywiście kontaktować się bezpośrednio z przewoźnikami. Jest to jednak dosyć uciążliwe i zajmuje wiele czasu.

Jak szybko są dostarczane przesyłki z UK do Polski?

Większość kurierów może pochwalić się tym, że czas doręczenia paczki do Polski z UK wyniesie nie więcej niż 5 dni roboczych. Do okresu tego nie wlicza się dnia odbioru paczki, a także sobót, niedziel i świąt. Oznacza to, że przesyłka nadana we wtorek, może zostać dostarczona dopiero na początku przyszłego tygodnia. Jednak często jest ona u adresata już po 3 dniach roboczych.

Jeżeli sytuacja tego wymaga, istnieje możliwość skorzystania z ekspresowej dostawy. Wybór takiej opcji przełoży się na wyższe koszty realizacji dostawy paczki do Polski z Anglii. Mimo tego wiele osób korzysta z tej alternatywy. Powodem jest maksymalnie skrócony czas dostawy – kurier z paczką pojawia się pod drzwiami adresata już 48 godzin po jej odebraniu od nadawcy.

Czasy, kiedy na przesyłkę z zagranicy trzeba było czekać tygodniami, dawno już minęły. Dzisiaj dzięki rozwiniętemu transportowi i przemyślanej logistyce wystarczy kilka dnia, aby paczka przemierzyła setki kilometrów.

Czy Brexit wpłynął na czas oczekiwania na paczki z Anglii do Polski?

Ostatni dzień grudnia 2020 roku był również ostatnim dniem tzw. okresu przejściowego. Po tej dacie Wielką Brytanię i Unię Europejską przestały łączyć dotychczas obowiązujące umowy. Wypracowano jednak nowe porozumienia, z których jedno dotyczy braku ceł na towary przewożone między Anglią a Unią.

Firmy kurierskie czasowo wstrzymały realizację przesyłek do i z Wielkiej Brytanii. Mimo tego można być pewnym, że sytuacja na pewno szybko wróci do normy. Zgodnie z oświadczeniami najbardziej liczących się przewoźników będą oni do dostarczać paczki do Polski z UK już od 18 stycznia.

Co zrobić, aby paczki do Polski z UK jak najszybciej trafiły do rąk adresatów?

Całą procedurę takiej wysyłki znacznie skraca zamówienie kuriera online. Wystarczy wtedy kilka minut, aby zlecić taką usługę.

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na staranne zapakowanie paczki z UK do Polski. Należy opisać jej zawartość, korzystając ze specjalnego formularza, a także zadbać o wybór solidnego opakowania. Jeżeli paczka nie będzie spełniała wymagań formalnych, kurier może zatrzymać przesyłkę w jednym swoich punktów. Będzie ona czekała tam na odebranie jej przez nadawcę.