Folia pęcherzykowa – tanie i skuteczne „bąbelki”

Folia pęcherzykowa - tanie i skuteczne „bąbelki”

Strzelająca folia bąbelkowa pozwala uporać się ze stresem, a przynajmniej wywołuje pewną dozę radości. Charakterystyczny dźwięk pękania pęcherzyków z folii bąbelkowej to coś, czego trudno nam sobie odmówić, gdy odpakowujemy paczki. Mowa jednak o folii, która przede wszystkim spełnia swoje praktyczne funkcje. Głównie wykorzystywana jest w przemyśle, w transporcie czy na magazynach, ale i w domowych czterech kątach, a nawet w ogrodach, staje się bardzo przydatna. Dlaczego akurat folia bąbelkowa?

Na domowe potrzeby

Folia bąbelkowa, choć powstała przez przypadek, kiedy to próbowano stworzyć plastikową tapetę, dziś znajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Przede wszystkim służy do pakowania, a to za sprawą dużej wytrzymałości. Stanowi doskonałą ochronę pakowanych artykułów, także tych najdelikatniejszych, kruchych i narażonych na uszkodzenia pod wpływem wstrząsów, powstałych w trakcie transportu. Te same cechy wykorzystamy do pakowania domowych przedmiotów.

Szukamy sposobów na zabezpieczenie ceramiki, porcelany czy sprzętu RTV i AGD, podczas remontu, a także przygotowując się do przeprowadzki. Folia bąbelkowa jest w stanie sprostać takiemu zadaniu. Pęcherzyki wypełnione powietrzem amortyzują wstrząsy, a jednocześnie folia jako całość, chroni przed przesuwaniem się rzeczy w trakcie transportu. Nic się o siebie nie obija, ale i nie ma ryzyka „tłuczenia się” zawartości o samo opakowanie. Z tego względu można liczyć na to, iż nasz dobytek cało i bezpiecznie dotrze na miejsce.

W ogrodzie, z myślą o ekologii

A w ogrodzie? Do czego może się przydać zwyczajna folia bąbelkowa, gdy zakładamy kalosze, kolorowe rękawice i do rąk bierzemy ogrodowe narzędzia? Mówimy o materiale do pakowania, który wykazuje doskonałe właściwości termoizolacyjne. Folią bąbelkową możemy więc uchronić wrażliwe rośliny przed mrozem.

Jest to również materiał ekologiczny, bo podlegający recyklingowi. Ekologiczny także z tego względu, że wydajny, co oznacza znacznie mniejszą ilość powstających odpadów, w stosunku do innych metod pakowania i zabezpieczania.

Cenne właściwości

Folia pęcherzykowa mimo swojej wydajności i wpisywaniu się w potrzeby ochrony środowiska, pozostaje materiałem tanim. Jeśli używamy jej w domu do pakowania czy też w czasie przeprowadzki, nic nie stoi na przeszkodzie, by po rozpakowaniu rzeczy w nowym lokum, schować użytkowaną folię. W razie potrzeby znów będzie można z niej skorzystać. Nie straci na swoich właściwościach czekając do następnej okazji.

Jej ochrona polega głównie na niwelowaniu wstrząsów i zabezpieczaniu delikatnych elementów. Z drugiej strony można liczyć na skuteczną redukcję ryzyka zgniecenia oraz zawilgocenia. Transport w deszczu, w zimie, na dworze? Żaden problem!

Szukając niedrogiego, wydajnego i należycie spełniającego swoje funkcje, materiału do pakowania czy zabezpieczania, zdecydowanie warto postawić na folię bąbelkową. W domu, biurze, pracy, na magazynie, a nawet w ogrodzie!