Elastyczny wynajem samochodu – jak dobrać najlepszą ofertę?

Potrzeba wynajmu samochodu może się pojawić z wielu powodów. Czasami dotyczy obowiązków służbowych i firmy, która chce poszerzyć swoją flotę bez konieczności inwestowania dużych środków lub blokowania sobie linii kredytowej. W innych wypadkach powodem może być chęć przetestowania nowego modelu lub okazjonalne wykorzystanie auta w trakcie wakacji. Bez względu na to, co jest przyczyną, klienci szukają elastycznych rozwiązań, które będą korzystne pod względem finansowym. Jak znaleźć taką ofertę?

Elastyczna umowa, czyli jaka?

Porozumienie pomiędzy klientem a wypożyczalnią musi uwzględniać interesy każdej ze stron. Klientowi zależy na tym, aby możliwie za jak najniższą kwotę wynająć auto, które spełni jego wszystkie oczekiwania. Wypożyczalnia natomiast musi chronić swoją własność, czyli samochód, który będzie wynajmowany. Ważne więc, aby obie strony spotkały się w miejscu, w którym każda korzysta.

Dotyczy to przede wszystkim długości umowy i możliwości, jakie daje. W Flex Rent w ramach wynajmu abonamentowego wprowadziliśmy szereg elastycznych zasad. Po pierwsze, klient może zerwać umowę w dowolnym momencie. Umowa jest zawierana na minimum miesiąc, ale już po 3 miesiąc zerwanie umowy jest w praktyce bezkosztowe. Jeśli z jakiegoś powodu kierowca będzie chciał zmienić pojazd na inny, to może to zrobić już po 6 miesiącach od momentu jej podpisania.

Zalety wynajmu średnioterminowego

Powyższe zasady dotyczą wynajmu abonamentowego, który kierowca opłaca raz w miesiącu. Co zawiera się w cenie wynajmu?

  1. Pakiet ubezpieczeniowy, czyli OC, AC, NNW, dzięki czemu kierowca nie musi zastanawiać się nad kwestią ich wykupywania.
  2. Assistance. To szczególne istotne w kontekście kolizji czy nagłych awarii. Dzięki obecności Assistance klient ma zapewnioną ochronę i dostęp do usług mechanika, przyjazd lawety etc. bez dodatkowych kosztów.
  3. Opony zimowe oraz ich wymianę.
  4. Coroczny przegląd. Wszystkie usługi są wykonywane w terminie dogodnym dla kierowcy, tak aby nie burzyć jego porządku dnia.
  5. Samochód zastępczy. Awarie bywają uciążliwe, ale w Flex Rent w ramach wynajmu masz zagwarantowane auto zastępcze, jeśli będzie potrzebne.
  6. Miesięczny limit wynoszący 1000 km, który w razie konieczności można łatwo rozszerzyć do 2000 km.
  7. Dostęp do pakietu premium, który pozwoli całkowicie znieść udział własny w szkodzie częściowej lub całkowitej, a także w sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży samochodu.

Jaki samochód warto wybrać?

Każdy kierowca jest iny. Niektórym w zupełności wystarczy typowy pojazd miejski (jak np. Fiat 500). Inni natomiast poszukują pojemnego auta, w którym 5 osób będzie podróżować bardzo komfortowo i w którym nie brakuje pojemnego bagażnika. Dla innych istotny jest prestiż i klasa premium, która gwarantuje niezapomniana wrażenia z jazdy. W Flex Rent proponujemy kilkanaście modeli pojazdów różnych klas i marek, dzięki czemu każdy kierowca znajdzie u nas coś dla siebie. Nasz abonamentowy wynajem rozpoczyna się od 1350 zł netto za miesiąc wynajmu – przejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.