Drzwi przesuwne – czy to dobre rozwiązanie?

Drzwi przesuwne to świetny sposób na to, aby uatrakcyjnić mieszkanie. Mają też wiele innych zalet, które sprawiają, że ludzie chętnie decydują się na ich zakup. Jednak coraz częściej słychać opinie, że są one niepraktyczne. Rodzi się więc pytanie, czy drzwi przesuwne to faktycznie dobre rozwiązanie?

Jakie są zalety drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim mogą być doskonałą atrakcją naszego mieszkania, ponieważ ciekawie się prezentują. Widoczne są tylko z jednej strony, więc często sprawiają wrażenie, jakby chowały się w ścianie, a to może fascynować wiele osób. Jeśli wybierzemy szklane drzwi przesuwne prowadzące na taras lub do ogrodu, to z pewnością wprowadzą więcej światła do naszego domu. W dodatku będą się pięknie komponować, zwłaszcza z minimalistycznie urządzonym wnętrzem.

Nie tylko wygląd drzwi przesuwnych stanowi ich zaletę. Kolejną jest wszechstronność – bez problemu można je zamontować na każdej ścianie. Czasami tylko może być potrzebne dodatkowe wzmocnienie, ale to nie stanowi żadnej przeszkody. W przeciwieństwie do zwykłych drzwi możemy je też zamontować na suficie, więc zwiększają się nasze możliwości konstrukcyjne.

A jakie są wady drzwi przesuwnych?

Niestety nie ma idealnych rozwiązań i drzwi przesuwne mają też swoje wady. Największą z nich jest fakt, że zajmują dużo miejsca na ścianie podczas otwierania. To sprawia, że możemy zapomnieć o obrazach i innych dekoracjach w tym miejscu. W dodatku wiele modeli nie stanowi odpowiedniej bariery dla hałasów dochodzących zewnątrz, co może niektórych zniechęcać do takiego rozwiązania.

Gdzie najlepiej zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to bardzo ciekawe rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Jeżeli rozważamy ich montaż, dobrym pomysłem będzie konsultacja z firmą Duet-Szafy, która właściwie oceni, czy sprawdzą się w naszym domu.

Pamiętajmy też, że są pomieszczenia, do których szczególnie pasują drzwi przesuwne. Dobrze jest więc to mieć na względzie, gdy zastanawiamy się nad ich wyborem. Idealnie zaprezentują się w salonie, jadalni oraz różnych pomieszczeniach wielofunkcyjnych. Będą się pięknie wyglądać i ułatwią szybkie przemieszczanie. Kolejne miejsce, gdzie warto zamontować drzwi przesuwne to wyjście na taras lub do ogrodu.

Drzwi przesuwne bez wątpienia mają swoje wady i zalety. Dlatego warto dobrze przemyśleć naszą decyzję, zanim się na nie zdecydujemy. Jeśli wybierzemy odpowiednie miejsce, możemy być pewni, że drzwi przesuwne będą piękną ozdobą naszych wnętrz.


Strona internetowa firmy F.H.U. DUET została zrealizowana przy współpracy z Webyourself.pl