Doradca finansowy — sprawdź, jak wybrać najlepszego

finanse

Obecnie rynek kredytów jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Z tego powodu osoby, które nie śledzą go na bieżąco i nie posiadają odpowiedniej wiedzy, kiedy chcą skorzystać z jakiegoś produktu, najczęściej udają się do doradcy finansowego. Osoba taka pomaga swoim klientom w dopasowaniu rozwiązania skrojonego na miarę ich potrzeb. Jak jednak wybrać najlepszego? Podpowiadamy.

Doradca finansowy musi mieć doświadczenie w branży

Doradca finansowy w Krakowie to osoba, która powinna mieć dużą wiedzę i działać w danej branży już przynajmniej od kilku lat, aby móc profesjonalnie dobrać produkt kredytowy. Musi dysponować możliwie szeroką ofertą banków i starać się ją poszerzać, aby zapewniać swoim klientom jak największy wybór. Dodatkowo powinna w jasny i klarowny sposób umieć wyjaśnić kontrahentom, dlaczego dane rozwiązanie w ich sytuacji będzie najlepsze. Jakie są jego wady i zalety, a także jak wypada ono na tle ofert konkurencji.

Doradca finansowy wyjaśnia wszelkie wątpliwości

Osoby, które oferują doradztwo finansowe w Krakowie, nie mogą mieć problemów z komunikacją, ponieważ praca ta polega na codziennym kontakcie z klientem i pracownikami banków. Dodatkowo powinny być dobrymi mówcami, aby w jasny sposób przedstawić ofertę dopasowaną do swojego rozmówcy. Dodatkowo muszą umieć odpowiadać na wszelkie pytania i wątpliwości, wyjaśniać zasady polityki kredytowej, obliczania dochodu, a także kryteria otrzymywania poszczególnych produktów.

Dobry doradca finansowy jest też słuchaczem, który empatycznie podchodzi do swojego klienta i wsłuchuje się w jego potrzeby, dzięki czemu potrafi znaleźć produkt idealnie do niego dopasowany. Nie powinien on także starać się na siłę forsować jakichkolwiek ofert, ponieważ to kontrahent powinien móc podjąć końcową decyzję.

Podsumowując, szukając dobrego doradcy finansowego, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie w branży, a także podejście do klienta. Z tego powodu najlepiej zapytać znajomych lub rodzinę, czy polecają jakąś konkretną osobę.